Перед новим роком в Україні почали дорожчати цитрусові

21 декабря, 2020

Передноворічний ажіотаж стимулює подорожчання мандаринів і апельсинів в Україні. За тиждень мандарини подорожчали в середньому на 10%, а апельсини — на 22%. Про це повідомляє east-fruit.com.

«Збільшення зацікавленості в придбанні даних цитрусових з боку оптових компаній і роздрібних мереж в Україні традиційно спостерігається напередодні новорічних свят. За рахунок цього українським імпортерам вже вдалося підвищити ціни на мандарини і апельсини, незважаючи на сезонне збільшення поставок даних фруктів», — йдеться в повідомленні.

За тиждень мандарини подорожчали в середньому на 10%. І на сьогоднішній день відпускні ціни на дані цитрусові варіюються в межах 26−48 грн/кг (0,93−1,73 $/кг). Апельсини на даний момент надходять у продаж по 33−55 грн/кг (1,19−1,98 $/кг), що в середньому на 22% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

«Пік поставок, як власне і продажів даних цитрусових в Україні традиційно припадає на грудень. Основними постачальниками новорічних фруктів на український ринок виступають Грузія і Туреччина, також завозиться дана продукція і з Єгипту», — підкреслили фахівці.

Слід додати, що в аналогічний період минулого року вартість мандаринів озвучувалася в середньому на 16% дешевше, ніж сьогодні. Апельсини за рік подорожчали в середньому на 30%. Таку цінову різницю, ключові гравці ринку, пояснюють річними змінами курсу долара по відношенню гривні.

Новости по теме

| | |