«Запустимо наймасштабнішу програму по відновленню зрошення на Півдні України», — Роман Лещенко

18 декабря, 2020

Новопризначений міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко заявив, що одним з першочергових завдань ще не створеного міністерства буде програма відновлення зрошення на Півдні України. В рамках неї планується Держводагентство ввести в структуру АПК. Про це він заявив під час свого виступу  на черговому пленарному засіданні ВРУ, 17 грудня.

— Ми хочемо провести законодаство в частині об’єднання водокористувачів, поєднати зусилля Держгеокадастру та Дерводагенства, щоб запустити наймасштабнішу програму — близько 2 млрд доларів залучених інвестицій на зрошення на Півдні України, – заявив Роман Лещенко. 

У разі успішного відновлення зрошення, очікується приріст урожайності зерна до 30% за словами міністра.

— Південь засихає вже третій рік без виключення, ніяка державна компенсація не допоможе. Проблема стоїть в корені – треба відновити радянські системи поливу. Там є дуже великий потенціал. Ми його оцінюємо: приріст по зерну +30% після запуску повноцінної системи зрошення в нашій державі, – сказав Лещенко. 

Нагадаємо, що Кабінет міністрів України схвалив план заходів з реалізації Стратегії зрошення та дренажу в Україні на період до 2030 року, яку розробили Міндовкілля спільно з Мінекономіки та іншими зацікавленими центральними органами виконавчої влади.

Новости по теме

| |