У 2020 році WAHO «Світова організація арабських коней» святкує своє 50-річчя

16 декабря, 2020

У 2020 році WAHO «Світова організація арабських коней» святкує своє 50-річчя. Ми вважали, що було б цікаво швидко оглянути основні досягнення WAHO за останні півстоліття. WAHO несе відповідальність за забезпечення встановлення та підтримання стандартів, прийнятних для всіх членів Органу реєстрації, у питаннях регулювання, методів реєстрації та виробництва племінних книг. У них є президент, виконавчий комітет і двоє обраних консультантів виконавчого комітету. Члени реєструючого органу мають право направити двох делегатів з правом голосу на щоквартальні Генеральні Асамблеї (WAHO General Assemblies). Асоційовані члени можуть надіслати двох делегатів, які не мають право голосу, а окремі асоційовані члени можуть брати участь у якості спостерігачів. Вони також організовують на кожній Конференції зустріч світових реєстраторів, який з роками стає все більш важливим.

Основню метою WAHO є:

  • Зберегти, поліпшити та підтримувати чистоту крові коней арабської породи та сприяти суспільному інтересу до науки про розведення арабських коней;
  • Сприяти та сприяти набуттю та розповсюдженню знань у всіх країнах історії, догляду та лікування коней арабської породи;
  • Консультувати та координувати політику та діяльність членів Організації;
  • Співпрацювати з будь-якою особою чи групою осіб, які проживають у всьому світі, намагаючись сприяти однаковості термінології, визначень та процедур щодо породи арабських коней;
  • Виступати в якості консультанта в обговоренні та переговорах з міжнародними, національними та іншими органами з питань, що стосуються коней арабської породи «.

Арабське кінне товариство Великобританії прийняло першу в історії конференцію Міжнародних арабських конярських товариств у 1967 році. У ньому взяли участь дев’ять країн. Результатом цієї зустрічі було те, що присутні погодились, що слід створити світову організацію, яка допоможе у захисті та впорядкованому розвитку Арабського коня у всьому світі. Потім конференція була відкладена на три роки, щоб країни, що брали участь, мали можливість розміркувати над першою конференцією та бути краще підготовленими для обговорення майбутніх цілей такої організації. У серпні 1970 року AHS під головуванням покійного майора Т.В. Ян Хедлі провів другу конференцію, в якій взяли участь представники Австралії, Данії, Федеративної Республіки Німеччини, Угорщини, Ізраїлю, Нідерландів, Польщі, Португалії, ПАР, Іспанії, Швеції, Єгипту, Великобританії та Сполучених Штатів Америки (AHRA та IAHA). Головним досягненням цієї зустрічі було створення та присвоєння імені Всесвітній арабській організації коня та призначення міжнародного керівного комітету для формулювання підзаконних актів, цілей та цілей Організації.

Протягом наступних двох років керівний комітет під головуванням покійного пана Джея Стріма працював разом за допомогою листування та особистих зустрічей над написанням Конституції WAHO. WAHO також була створена як некомерційна благодійна організація, що базується у Великобританії. Дохід WAHO отримують від підписки та зборів від членів та випадкових щедрих пожертв.

Починаючи з 1970 року WAHO проводить конференцію кожного другого року. На першій повній конференції WAHO в Севільї, Іспанія, в 1972 році були представлені двадцять дві країни, названі вище, разом з Канадою, Францією, Німеччиною Марбахом, Німеччиною GZF та ASD, Угорщиною, Йорданією, Новою Зеландією, Швецією та Радянським Союзом. Конституція була ратифікована, а перший президент, секретар, скарбник та виконавчий комітет, деякі з яких мали залишатися на своїх обраних посадах протягом наступних 3-х десятиліть, були висунуті та затверджені одноголосним голосуванням.

На цій зустрічі однією з тем, що обговорювалась, була необхідність «визначення» арабського коня, яке було б прийнятним для всіх країн-членів. У період з 1972 по 1974 роки деякі найяскравіші уми тогочасного арабського кінного світу боролись із цим найважливішим питанням, яке протягом багатьох років мало різні відповіді в різних країнах, але ніколи не було міжнародно прийнятним рішенням. Після їх обговорень та широкого обговорення Виконавчий комітет WAHO, ретельно розглянувши національні відмінності у фразеології та процедурі, рекомендував офіційне визначення чистокровного арабського коня. Це було представлено з відповідними умовами та одностайно прийнято делегатами на Конференції WAHO, що відбулася в Мальмі, Швеція, в 1974 р. Визначення WAHO було належним чином прийняте Членством WAHO як засіб визначення чистоти арабського коня.

Визначення WAHO дуже просте, але не раз доводило свою користь. Він додатково оновлюється на кожній дворічній конференції за необхідності. Визначення WAHO звучить так: — «Чистокровний арабський кінь — це той, який фігурує в будь-якій племінній книзі чи реєстрі чистокровних арабських коней, який зазначений WAHO як прийнятний».

WAHO завжди визнавала, що країни Близького Сходу є батьківщиною арабського коня, і приймала в визначенні WAHO пустельних арабів без родоводу 5-го покоління у західному стилі ще з позитивного голосування членів реєстраційного органу в Генеральній Асамблеї відбулася в Калгарі у 1982 р. На конференції WAHO в Бахрейні 1998 р. делегати одноголосно проголосували за повторне підтвердження Визначення WAHO та введення в дію його обов’язкового застосування. Починаючи з цієї конференції 1998 року, є обов’язковим правилом, згідно з яким кінь, занесений до племінної книги чи реєстру чистопородних арабських коней, повністю прийнятий WAHO, повинен бути прийнятним як чистокровний для реєстраційних органів усіх членів WAHO і не повинен бути відхилений на основі породності . На конференції WAHO 2004 р. У Польщі делегати проголосували більшістю голосів, щоб закрити світові аравійські племінні книги для коней, котрі не простежуються у кожному рядку, раніше зареєстрованих у затвердженій WAHO племінній книзі. На конференції 2007 року в Дамаску, Сирія, делегати проголосували за те, щоб Правила реєстрації WAHO були обов’язковими. На конференції WAHO 2011 року в Досі, штат Катар, Правила реєстрації WAHO були оновлені та затверджені голосуванням делегатів.

Створенню Всесвітньої організації арабських коней виповнюється 50 років тому викликало пожвавлення міжнародної цікавості до цієї породи. Країни без реєстрів просили допомоги у створенні нових реєстрів, а країни з існуючими реєстрами, просили допомогти зробити їх племінні книги прийнятними для інших членів WAHO. WAHO ніколи не робив різниці чи дискримінації між реєстрами, будь то великі чи малі, багаті чи бідні, нові або давно створені. Основною передумовою Організації є те, що до кожного члена Реєстраційного органу ставляться з однаковою повагою. За останні п’ятдесят років Комітет з інспекцій та розслідувань WAHO відвідав багато країн, поспілкувавшись із їх реєстраторами, перевіряючи їх записи та вчасно висуваючи на затвердження свої племінні книги. Як результат, на кожній Конференції все більше і більше країн були представлені, оскільки їхні племінні книги були додані до Визначення WAHO. За ці роки на Генеральних зборах було прийнято багато рішень, великих і малих. Матеріали кожної конференції записуються, а детальний буклет випускається та розповсюджується серед усіх членів. Копії буклетів останніх минулих конференцій можна отримати в офісі WAHO.

Протягом багатьох років майже 3000 людей, які мають інтерес до арабських коней, приєдналися до окремих асоційованих членів. Конференції проводяться приблизно кожні два роки. Останньою була дуже продуктивна та приємна подія, яка відбулася в лютому 2019 року в Террігалі, Новий Південний Уельс, Австралія.

WAHO пишається тим, що всі Генеральні асамблеї та конференції приймали дуже багато країн-членів за останні десятиріччя.

Конференції WAHO поєднують бізнес WAHO та його членство із задоволенням бачити старих друзів та заводити нових у дружній обстановці. У них є запрошені спікери, чудові світські заходи, виставки арабських коней у країні перебування, і ми завжди пропонуємо можливість ввібрати частину історії та особливо культури

На історичній зустрічі в 1970 році Ян Хедлі сказав, що світ бачив арабського коня спочатку як бойового коня, але він сподівається, що він нарешті стане знаряддям миру та взаєморозуміння. Надзвичайним досягненням WAHO за останні 40 років стало здійснення цієї надії реальністю тієї країни, яку ми відвідуємо.

Ми сподіваємось побачити багато старих друзів та привітати багатьох нових на нашій наступній конференції WAHO, яка має відбутися в Амані, Йорданія, в жовтні 2021 року.

Сподіваємось, що представники кафедри конярства і бджільництва приймуть участь разом з провідними кіннозаводчиками України в даному саміті і плекаємо надію, що Україна стане членом міжнародної Асоціації WAHO.

Матеріал:
Сергій Осадчий,
доцент кафедри конярства і бджільництва НУБіПУ

Новости по теме

| |