«Ідеї, як нагодувати світ, підірвуть Україні екологічну систему», – екс-міністр екології України

23 октября, 2017

В зв’язку з тим, що на сьогоднішній день ситуація з екологією і природними ресурсами погіршується день за днем, в першу чергу треба думати, як нагодувати свою націю. Таку думку висловив в коментарі виданню «АгроЮг» екс-міністр екології та природних ресурсів України Іван Заєць.

– Ми живемо в час реанімації проектів, які зароджувались в 60-ті, 70-ті роки минулого сторіччя. Тоді, коли «совок» уявляв собі, що може «робити» природу, коли розроблялись проекти повернення рік із північного напрямку на південний, коли до кінця розорювались наші степи, коли висушувались болота, заливались дуже важливі в екологічному плані болотні угіддя. Ці ідеї перекочовують в сьогоднішній день. Наприклад, якщо говорити про річки, то зараз є дуже багато проектів по створенню малих гідроелектростанцій на Дністрі. Дніпро вже зупинили. Тому в даному випадку у нас є надлишкова кількість земельних ресурсів, які введені в обіг і нам доведеться скорочувати ці ресурси. Нам не треба годувати весь світ, як часто ми чуємо від наших політиків. В першу чергу, нам потрібно нагодувати свою націю і використати надлишки для того, щоб заробляти валюту закордоном, – поділився він.

Заєць впевнений, що подібні ідеї лише підірвуть екологічну систему в Україні. За його словами, перші заходи, які треба вжити  це , що потрібно скоротити ці землі, які перебувають в щоденному обробітку.

– Коли я був міністром екології і природних ресурсів, ми вели мову про те, щоб вилучити 10 мільйонів гектар і заліснити їх. Це так само допомагає із змінами клімату. Якщо ми вилучаємо території, ми зберігаємо гумус. Таким чином поля не будуть доходити до самих схилів, не буде змиватись гумус під час дощів, не буде дуже великого вивітрювання, будуть заростати балки, – розповідає експерт.

За думкою екс-міністра, черговим напрямком, в якому повинна рухатись Україна для збереження природних ресурсів – перехід на економічно ощадливі технології, такі як відвальний обробіток грунту. А також правильна система організації виробництва на рівні первинного виробика.

– Якщо ми запровадимо у аграрному секторі фермерський устрій на базі сімейної ферми, то ми посадимо господарів на територію, які будуть господарювати ощадливо. І це так само сприяє змінам в кліматі. Треба йти від організації виробництва, тобто від утвердження фермерського устрою, і аж до скорочення земель у обробітку.

Новости по теме

| |