Тенеденція росту цін на молоко йде на спад, — аналітик

14 декабря, 2020

Згідно нових узгоджень цін, відмічається незначний ріст середніх цін, який більше має характер  інерційного руху після останньої хвилі зростання і переважно для тих, хто минулого разу отримав ціни нижчі за середньоринкову позначку, — інформує Асоціація виробників молока.

Аналітик Асоціації виробників молока Володимир Андрієць повідомляє, що ріст середньозваженої  ціни склав 13 коп. до 11,6 грн./кг. Екстра в середньому подорожчав до 12,1 грн./кг (+13 коп.), вищий ― до 11,65 грн./кг (+13 коп.), перший ― до 11,05 грн./кг (+12 коп.).

Ціни на середні та великі партії молока екстрґатунку по регіонах встановлені в наступних межах: північ та центр ― 11,7-12,4 грн./кг, південь ― 11,7-12,4, схід ― 11,6-12,4 грн./кг, захід ― 11,6-12,3 грн/кг.

«Можна вважати, що нові цінові рівні у поточному році досягнуті. Причому навіть вищі, ніж передбачалось, оскільки очікування були скромнішими через знижений попит після першого локдауну. Тим не менше, дефіцит молока посилював сезонний рух ціни вгору, що є внутрішнім фактором. Проте неабияку роль відіграв і зовнішній фактор – суттєвий ріст світових цін на основні компоненти раціону, що спричинило відчутне сезонне зростання у європейських виробників», — зазначає Володимир Андрієць.

На даний час середньоєвропейська ціна вже відновилася до рівнів минулого року, після значного просідання у літні місяці.  Ціна української сировини в перерахунку на молоко кореговане по енергії (ЕСМ) станом на листопад місяць складає 32,66 євро/100 кг (без ПДВ) і є трохи нижчою, ніж у основних наших експортерів молочної продукції Польщі ― 33,42 євро/100 кг та Німеччини ― 34,57 євро/100 кг.

«Ці умови додають більшої конкурентної привабливості українській молочній продукції перед імпортною, що може бути додатковим чинником стримування потоку європейського імпорту», — висловлює сподівання експерт.

Новости по теме

| | |