Експерт ФАО назвав причини низького поголів’я свиней

23 октября, 2017

На початку 2017 року поголів’я свиней в Україні було найнижчим за останні 10 років. З того часу свиней побільшало, проте їх все одно менше, ніж у 2016-му. Про це написав cтарший експерт з сільськогосподарських ринків ФАО Андрій Панкратов в своєму Facebook.

«Станом на 1 жовтня відставання від торішніх показників сягнуло 9,3% (6,76 млн голів проти 7,45 млн). Найбільше скорочення відбулося в сільськогосподарських підприємствах. Там утримується на 10,1% менше свиней, ніж торік», — підкреслює Панкратов.

Серед причин такого скорочення експерт називає АЧС, низьку прибутковість у минулому році. Окрім того, високі ціни на живець пожвавили реалізацію. В господарствах населення поголів’я проти торішнього зменшилось на 8,4%.

«Така тенденція продовжується уже сім років, і майже не залежить від тимчасових факторів», — каже Панкратов.

«Професійний сектор, навпаки, чуттєвий до змін прибутковості й ризиків та проявляє прогнозовану реакцію. Поки ця реакція є дещо запізнілою. Наприклад, в ЄС пік цін спостерігався раніше, скоріше відбулося і збільшення виробництва».

За очікуванням ФАО, поголів’я в промисловому свинарському секторі зросте вже в найближчі місяці, оскільки прибутковість бізнесу стала найвищою за останні три роки. Водночас, перекрити спад поголів’я в господарствах населення не вдасться. Загальна кількість свиней на початок наступного року буде найнижчою за всю історію сучасної України – на рівні 6,1 млн голів.

Останнім часом свинина в Україні активно дорожчає. Виробники скаржаться на нестачу тварин забійних кондицій.

Новости по теме

| | | |