Незважаючи на низький врожай, в Україні експортували на сім тисяч тонн кавунів більше, ніж торік

1 декабря, 2020

Станом на початок вересня 2020 року з України було експортовано 20 тис. тонн кавунів та динь на суму $3,6 млн. Для порівняння: у минулому році за кордон було відправлено 13 тис. тонн кавунів на суму $2 млн, – розповідає заступник генерального директора Української аграрної конфедерації Наталія Зарицька, — інформує журнал «Плантатор».

Низькі температури травня стримували розвиток розсади ранніх кавунів та не дозволяли своєчасно посіяти богарні кавуни. Виробники були змушені перенести посіви й посадки на кінець травня — початок червня. Як наслідок, господарства Херсонщини почали збирати перші кавуни наприкінці червня — на початку липня, тоді як у цей період 2019 року через зростання пропозиції вже фіксували перший обвал цін.

«Щодо врожаю ранніх кавунів, то порівняно з минулим роком він скоротився приблизно вдвічі. Менше зібрали середніх, проте пізні практично не постраждали. Ціни, розпочавшись із 11 грн/кг, упродовж сезону трималися на доволі високому рівні. Навіть коли вони у вересні впали до свого мінімуму, то залишалися на 65–70% вищими за аналогічний період минулого року», – зауважила Наталія Зарицька.

Новости по теме

| |