На Миколаївщині зареєстровано майже половина всіх органічних пасік в Україні

30 ноября, 2020

На Миколаївщині зосереджено майже половина всіх офіційно-зареєстрованих органічних пасік в Україні. Про це під час вебінару «Розвиток органічного бджільництва в Україні та вимоги по сертифікації»від UHBDP повідомив  Олександр Гера, провідний фахівець сертифікації, стандартизації та якості, відповідальний за напрямок «бджільництво» у ТОВ «Органік Стандарт», — інформує АгроЮг.

За останні 3 роки кількість українських пасік, які отримали сертифікат органічного виробництва, зросла від одної пасіки до п’ятдесяти до шістдесяти. Якщо у 2017 році сертифікованою була лише одна пасіка, яка мала сертифікат органічного виробництва за європейским стандартом, то наразі ця кількість становить — 56, — розповів Олександр Гера. Миколаївська та Одеська області у лідерах. При чому на Миколаївщині офіційно зареєстровано 41% від всіх органічних пасік в Україні.

— Найбільше пасік на Півдні України і на Сході. Загалом представлено 13 областей України. Найбільше мають у Миколаївській області – 23 пасіки, а це майже 7,5 тисяч бджолосімей. На другому місці – Одеська область. Там пасік вдвічі менше відповідно, менше і бджолосімей (2,5 тис.). На третьому місці Луганська область», – проінформував Олександр Гера. 

Найбільше органічного українського меду еспортується в Європейський Союз: Угорщина, Польща, Франція.

Загальна кількість бджолосімей, яка була зафіксована на момент інспекції із сертифікації, це майже 17 тисяч бджолосімей. Пасіки, які проходять сертифікацію, досить великі – від 200 до 300 бджолосімей, — розповів фахівець. Основна частина пасік сертифікована за європейським стандартом, і лише одна, на Західній Україні — за канадським.

Олександр Гера відзначає, що в Україні досить багать місць, де можна розмістити пасіку з дотриманням усіх вимог органічного бджільництва. Серед них: заповідники, схили, балки, де цвітуть медоноси.

Про вимоги, які ставляться до органічного виробництва меду, читайте детальніше в матеріалі АгроЮг.  

Детальні правила виробництва органічної продукції  бджільництва прийняті урядом і зазначені в частині другій статті 22 Закону України «Про виробництво та обіг органічної сільськогосподарської продукції та сировини».  Детальніше з ними можна ознайомитись за посиланням.

Новости по теме

| | |