В аграрному комітеті підтримали збільшення держпідтримки агросектора до 1% аграрного ВВП

26 ноября, 2020

Аграрний комітет Ради підтримує позицію про необхідність збільшення держпідтримки в бюджеті на агросектор у 2021 році до 1% аграрного ВВП. Про це в своєму блозі на «БізнесЦензор» написав народний депутат, член Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин Микола Кучер.

Микола Кучер зазначив, що такий законодавчий фундамент дозволить більш ґрунтовно, ефективно і на довгостроковій основі впроваджувати дієві і вдосконалювати наявні програми підтримки аграріїв.

«Відповідно до представленого недавно урядовому Аудиту української економіки, в найближчі роки значна частка держпідтримки повинна бути передбачена на стимулювання зростання доданої вартості в продукції АПК, збільшення продуктивності виробництва. Перш за все це стосується підтримки галузі тваринництва, зберігання і переробки с/г продукції», – написав Кучер.

Він також зазначив, що за 2019 року було використано лише третину передбачених в держбюджеті коштів. А це 2,2 млрд грн в грошовому вираженні.

«За 10 місяців 2020 року – ще менше – 1,8 млрд грн (згідно з актуальним даними Мінекономіки). Тобто існує ризик, що такі бажані 8 млрд грн на підтримку АПК в 2021 р. – це будуть тільки цифри в держбюджеті, які в кінці значній мірі залишаться невикористаними», – зазначив він.

Вкрай необхідним завданням Мінекономіки, на думку депутата, є розробка прозорих і зрозумілих механізмів використання можливостей бюджетної підтримки. А це інформаційний супровід, роз’яснювальну роботу на місцях, в першу чергу, про важливість ведення бізнесу офіційно.

«Показово, що з року в рік ми декларуємо значну фінансову підтримку фермерів, але вони не охоче звертаються за нею. Прикладом, з передбачених 800 млн було використано тільки 152 млн грн, що навіть не досягає 20% від запланованих коштів на 2019 рік», – прокоментував Микола Кучер.

Нагадаємо, в МЕРТ планують перезавантаження держпідтримки аграрного сектору.

Новости по теме

| | | | |