В південних областях зростає популяція курганчикової миші, яка поїдає насіння

25 ноября, 2020

У Степових областях на незораних після збирання врожаю полях зростає кількість курганчикової миші, яка  харчується насінним кормом із культурних та диких злаків. Про це свідчать дані фотосанітарного моніторингу опубліковані Держпродспоживслужбою України.

Так, за даними спеціалістів висота курганів становить від 20 до 70 см, ширина до 1 метра в кількості 2 курганчика на 1 га.

Враховуючи здатність мишоподібних до швидкого розмноження та міграцій, наявність кормів чисельність їх зростатиме, тому необхідно посіви озимих тримати під постійним контролем. За наявності 3-5 жилих колонії на гектар, гризунів знищують шляхом розкладання зернових принад дозволеними родентицидами.

Також у степових, лісостепових та поліських областях у добре розвинених посівах озимих зернових та ріпаку спостерігається незначне підвищення чисельності мишоподібних гризунів, які продовжують мігрувати з лісосмуг, узбіч доріг, неорних земель та багаторічних трав у пошуках соковитого корму, де на гектарі нараховується 1-3, макс. до 4 (Запорізька, Херсонська, Чернівецька обл.) жилих колоній, у кожній з яких 2-6, макс. до 20-40 (Херсонська обл.) жилих нір.

Повсюди на 20-100% багаторічних трав, садах, незораних площах після просапних культур, неугіддях, інших природних стаціях кількість мишоподібних гризунів враховується по 1-4, макс.6-8 (Вінницька, Запорізька,Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська, Херсонська, Хмельницька обл.) жилих колоній на гектарі у кожній по 3-11 жилих нори. За видовим складом переважають звичайна та гуртова полівки.

В господарствах здійснюється фітосанітарний нагляд за посівами сільськогосподарських культур, — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що у Березанському районі Миколаївської області зафіксоване осередкове поширення зимового зернового кліща. Шкідником заселено до 85% рослин за середньої чисельності 5 макс. до 10-12 екз. на рослину.

Новости по теме

| | | |