На Півдні України майже на половину скоротилась реалізація яєць і виросли ціни, — Держстат

23 ноября, 2020

На Півдні України майже на половину скоротилась реалізація яєць і в середньому виросли ціни. Відповідна інформація міститься на сайті Державної статистики України, — інформує АгроЮг.

З початку року найгірша ситуація з виробництвом і реалізацією яєць спостерігається на Одещині. На жовтень 2020 там реалізовано майже на 92% менше яєць ніж за січень-жовтень 2019 року. Якщо порівняти, то стан галузі в регіоні невпинно погіршується — за 10 місяців поточного року на Одещині реалізовано лише 812 тисяч яєць. Також в Одеській області спостерігається найбільший скачок роздрібних цін на яйця по Україні — 13% порівнянно з 2019. Середня ціна за десяток становить 14,45. Це одна з найбільших цін по Україні.

Читайте також: На Одещині з початку року майже на 90% скоротилось виробництво яєць від свійської птиці

Не краще ситуація на Херсонщині та Миколаївщині. В Херсонській області реалізовано найменшу кількість яєць ніж в усіх регіонах України — 421 тисяч штук. Скорочення в порівнянні з минулим роком відбулось майже на 40%. На 4% в порівнянні з минулим роком виросли ціни. Ціна в роздріб за десяток — 14,50 грн — найвища середня ціна в цілому по Україні.

Читайте також: Херсонщина майже на чверть збільшила виробництво яєць

На Миколаївщині реалізація яєць з початку року склала 51 600 тис штук. В цілому цей показник майже на 42% менший ніж торік.  Середня роздрібна ціна за десяток склала 10,13 грн. Це на 7% дешевше минулорічних цін.

В цілому по Україні реалізація яєць скоротилась на 5%. Роздрібна ціна — 11,40 за десяток, що на 4% дешевше ніж торік.

Читайте також: На Півдні України стабільно скорочується кількість свійської птиці

Нагадаємо, що на Півдні України спостерігається спад виробництва сільгосппродукції.  

Новости по теме

| | | | |