Ринок землі з 1 липня 2021 року не запрацює – експерт

23 ноября, 2020

Згідно із законодавством, ринок землі набирає чинності з 1 липня 2021 року, але зробити це не реалістично. Про це ГолосUA розповів голова Спілки українського селянства Іван Томич.

«Ввести в дію ринок землі не реально з 1 липня, нічого не вийде. Ринку землі не буде. У нас для цього нічого немає. Ні реальної оцінки землі кордонів, розмежування земель державної, комунальної та приватної власності, ні проведення ревізії земель в цілому, ні інституції, яка готова проводити ні організаційно, ні кадрово, ні суспільство, ні фермер, ні аграрій не готові, не усвідомлюють всі процеси, і ніхто не розуміє. У цьому броунівському русі, на жаль, крім спекуляцій, маніпуляцій і заворушень, ми ні до чого не зможемо прийти з 1 липня», – сказав Томич.

Експерт зазначив, що так званий ринок землі, якщо його не визнає неконституційним Конституційний Суд України, буде складатися з схем і афер у земельній сфері.

«На превеликий жаль, те, що є, буде здаватися хорошим стабільним фактором у порівнянні з тим, що станеться. Відбудеться те, що в незрозумілій ситуації за незрозумілими правилами аферисти, авантюристи і інші пройдисвіти, які будуть мати можливість, переважно це тіньові гроші, підуть скуповувати по 100 гектарів, на які, відповідно до закону, має право кожен громадянин. Чи підуть вибудовувати схеми, почнуть розривати той уклад, який є в сільській місцевості, господарства, які ще стабільно працюють для продовольчого ринку України, почнуть порушувати баланси з виробництва тих чи інших видів продукції, почнуться стихійні бунти, процеси, не дай Бог. Хочеться, щоб цього не було», – підкреслив Іван Томич.

Нагадаємо, раніше в Конституційному суді озвучили умову для визнання закону про ринок землі неконституційним.

Новости по теме

| |