На Миколаївщині зібрали менше третини врожаю цукрових буряків

19 октября, 2017

Станом на 17 жовтня, цукрові бурки викопано більше ніж з половини площ, зібрано 7 млн тонн коренеплодів, при урожайності 4,33 т/га (6% нижче ніж у 2016 році). У свою чергу, завдяки зрошенню господарства південних регіонів отримали набагато кращі результати (50,0 т/га) ніж Центр та Схід України. Але, на жаль, показники Миколаївської області лише досягають третини від всього врожаю.

В свою чергу, найбільше «солодких» коренів зібрано у Вінницькій (1,4 млн тонн), Хмельницькій (1,1 млн тонн), Тернопільській (652 тис. тонн.), Полтавській (629 тис. тонн) областях.

Цьогоріч у Волинській області очікують швидке закінчення сезону, наразі викопано 81% посівів цукрових буряків. На Харківщині, Львівщині, Київщині викопали більше третини.

За словами Василя Долінського, аналітика сировинних ринків та сільського господарства НАЦУ «Укрцукор», центральні та північні регіони країни, які весною страждали від низьких температур, а влітку від посухи отримали доволі низькі врожаї буряків. Разом з тим, у поливних регіонах на півдні урожайність цукрових буряків у порівнянні з інакшими областями значно вища.

«Урожайність цукрових буряків у поточному сезоні нижча через погодно-кліматичні умови, тому західні та «поливні» південні області отримали набагато кращі результати ніж центральні та східні. Отримати більше 50,0 т/га вдалося аграріям із Херсонської, Хмельницької, Львівської, Тернопільської областей. Тоді як у регіонах, які страждали весною від холоду, а у літку від нестачі опадів — Харківська, Київська, Черкаська, Сумська області, — середня урожайність коливається у діапазоні 34,0-37,0 т/га», — пояснює Василь Долінський.

За матеріалами: ukrsugar.com

Новости по теме

| |