Інвентаризація лісосмуг на Херсонщині набирає обертів

20 ноября, 2020

У Херсонській області проводиться робота з реалізації проєкту ФАО «Інтегроване управління природними ресурсами деградованих ландшафтів лісостепової та степової зон України» з метою проведення інвентаризації польових лісозахисних насаджень. Про це йдеться на сторінці департаменту розвитку сільського господарства та зрошення Херсонської ОДА у Фейсбук.

Департамент реалізує проект, який впроваджується за фінансової підтримки Глобального екологічного фонду (ГЕФ) та у співпраці з Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Асоціація сільських, селищних рад та об’єднаних громад України».

Метою проєкту є підтримання процесів впровадження різних моделей управління лісовими смугами та створення умов для їх відновлення та реконструкції, зокрема шляхом:

  1. Систематизації інформації щодо можливостей та потреб територіальних громад щодо інвентаризації.
  2. Надання фінансової та технічної допомоги у проведенні інвентаризації земель під лісосмугами та лісовпорядкування.
  3. Надання юридичної підтримки для передачі лісозахисного насадження до кінцевого власника (комунального підприємства, державного підприємства або фермера).
  4. Проведення навчання щодо підбору видів, відновлення або реконструкції лісосмуг з метою формування економічно ефективної моделей їх управління.

Відновлення полезахисних лісових смуг дасть можливість захистити ґрунти від ерозії, посіви від суховіїв, поліпшити водний режим ґрунту, підвищити врожайність сільськогосподарських культур та зберегти і покращити родючість ґрунтів.

Новости по теме

| |