Аграрний комітет розглянув законопроект «Про об’єднання водокористувачів»

20 ноября, 2020

Законопроєкт «Про об’єднання водокористувачів» (ОВК), робота над яким тривала майже 2 роки і до розробки якого активно долучилася Всеукраїнська Аграрна Рада, 18 листопада було представлено на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики. Про це повідомила пресслужба асоціації.

Законопроєкт передбачає створення організацій водокористувачів для утримання та модернізації існуючих об’єктів меліоративної інфраструктури і забезпечення водокористувачів водою.

«Для виконання вказаних завдань передбачається передача ОВК об’єктів меліоративної мережі, які перебувають у державній або комунальній власності чи є безхазяйними. Зокрема, такі об’єкти, як регулюючі та накопичувальні басейни, трубопроводи тощо, передаються ОВК у власність. Насосні станції передаються ОВК у концесію, тобто у тимчасову експлуатацію», – йдеться у повідомленні.

Разом із тим, ОВК не може відчужувати, передавати в оренду, лізинг, управління, заставу майно, безоплатно отримане у власність, та змінювати цільове призначення такого майна.

«Прийняття законопроєкту про ОВК – це можливість відновити зрошувальну систему України. Адже із близько 2,1 млн га зрошувальних земель, які держава мала на початок незалежності, наразі поливається менше 500 тис. га. Разом із тим, відновлення зрошення суттєво збільшить ВВП України, адже це дасть можливість збільшити врожайність у 2, а то й 3 рази», – підсумовується у повідомленні.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що в Україні створять об’єднання водокористувачів для організації меліорації та зрошення.

Новости по теме

| | |