В УЗА закликають заборонити використання деяких пестицидів в Україні

19 ноября, 2020

Українська зернова асоціація звернулася до керівних державних органів з проханням прискорити адаптацію українського законодавства до норм ЄС щодо використання пестицидів Хлорпиріфосу та Хлорпиріфос-Метилу. Про це повідомляє асоціації.

Зокрема, заява була направлена до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів, а також до Держпродспоживслужби.

«Затримка з прийняттям цього рішення може значно зашкодити експорту, зокрема зерна, олійних культур та рослинної олії до ЄС або й привести до повної втрати цього платоспроможного ринку для України», — йдеться у матеріалі.

Важливо, що 13 листопада 2020 року вступило в силу рішення Європейської Комісії щодо зниження максимально допустимих рівнів залишків діючих речовин Хлорпиріфос та Хлорпиріфос-Метил у сільськогосподарській та харчовій продукції, що було підтримано країнами членами ЄС ще 18 лютого 2020 року. Відтак, починаючи із 13 листопада 2020 року заборонено ввезення до країн ЄС сільськогосподарської продукції, що містить залишки цих речовин більше 0,01 мг/кг.

«Зазначені зміни можуть унеможливити експорт на ринки країн ЄС української сільськогосподарської продукції та продуктів її переробки (рослинних олій), адже на цей момент рівень залишків Хлорпиріфос та Хлорпиріфос-Метил в експортних партіях української сільськогосподарської продукції, зокрема ріпаку, соняшникової олії, перевищує показник 0,01 мг/кг подекуди в кілька разів. Таким чином, у зоні ризику перебувають соняшникова, ріпакова та соєва олія, ріпак та соя», – йдеться у матеріалі УЗА.

Варто нагадати, Хлорпиріфос та Хлорпиріфос-Метил — жиророзчинні діючі речовини, і в більшій своїй частині переходять з олійних культур саме в олію.

Новости по теме

| | |