За площею виноградників Україна посідає 12 місце у Європі, 29-е – у світі

17 ноября, 2020

Маючи 15 природно-виноградарських макрозон і 58 мікрозон, за сприятливої політики держави Україна має всі можливості опинитися в двадцятці світових лідерів з виробництва вина та винопродукції, вважає заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Ольга Ходаківська. Про це повідомляє пресслужба відомства.

У повідомленні йдеться, що нині Україна за площею виноградників посідає 29-е місце у світі та 12-е у Європі.
За словами Ходаківської, це досить не погані показники, які за виваженої державної політики мають усі шанси суттєво зрости. Адже Україна має значний потенціал до нарощування обсягів виноградників, а відповідно й виробництва винопродукції, яке нині становить близько 10 млн декалітрів, а у 2018 році сягнуло 19,7 млн декалітрів.

Експерт привернула увагу до спадної динаміки переробки винограду на виноматеріали в Україні та зменшення рентабельності діяльності підприємств з виробництва виноградних вин.

Звертає на себе увагу і той факт, зауважила науковець, що з кожним роком неухильно зростає обсяг імпорту вин до України, тоді як їх експорт досить суттєво коливається по роках. Загалом маємо негативне зовнішньоторговельне сальдо у $135 млн. Тобто купуємо за кордоном значно більше, ніж продаємо, зауважила експертка.

Новости по теме

| | |