Внутрішні ціни майже не змінились після угоди асоціації з ЄС – вони виросли раніше, – економіст

19 октября, 2017

Доктор економічних наук Київского кооперативного інституту бізесу і права Ігор Охріменко вважає, що масштабних змін у внутрішньому ціноутворенні України у зв’язку з підписанням угоди асоціації з ЄС вже не станеться, адже більшість цін виросла вже до цього моменту. Про це він розповів у коментарі виданню «АгроЮг».

– Можна побачити, що ціни в Україні і в ЄС по більшості продуктів вже майже однакові. Безперечно, з точки зору теоретичних підходів, ціни повинні вирости. Однозначно. Але якимсь неймовірним чином вони виросли ще до зняття цих ввізних тв вивезних мит. Тож, по великому рахунку, великих змін вже не буде. Тому що практично все, що входить до товарів першої необхідності точно з такою ціною, – впевнений експерт.

Також Охріменко зазначив, що бачить в ситуації євроінтеграції тенденції лише позитивного характеру.

– В даному випадку я бачу тільки позитив і позитив наступного характеру – через контроль Європи може зменшитись корупція, тому що вони досить жорстко контролюють. Між іншим, у цій угоді асоціації з ЄС є пункт, що через 5 років Україна повинна відзвітувати, що вона зробила, – наголосив він.

Окрім того, він зізнався, що не бачить зменшення потужності українського бізнесу у зв’язку з підписанням асоціації, а навіть навпаки, сподівається на сприяння в цьому напрямку зі сторони ЄС.

– На жаль, десь трошки наша держава не допрацьовує в цьому напрямку. Бізнес у нас і так не мав якогось пільгового режиму, тому все, що зараз бізнес досяг, є така фраза: «Вопреки». Погіршень якихось я не бачу. В принципі, люди навчились виживати і я думаю, що можливо будуть якісь невеличкі плюси, преференції. Тому що, якщо Європа десь почне змушувати серйозно відноситись владу до виконання обовязків, це означає обовязкове сприяння бізнесу, – підсумував Охріменко.

Новости по теме

|