В Україні з’явилися перші вітчизняні сорти обліпихи та промислові плантації

13 ноября, 2020

Останні 20 років нових комерційних плантацій обліпихи в Україні практично не створювалось, та й жодного сорту певний час не існувало в Дежреєстрі. Все кардинально змінилось за остані кілька років – насаджень обліпихи стає дедалі більше. Олександр Ярещенко, заступник директора Інституту садівництва НААН заявив, що наразі з’явилися сорти і чималий попит, повідомляє Seeds.

Однак останні три роки, Україна, виходячи на міжнародні ринки, зокрема і на ягідний, бачить нішу, і з’являється сплеск зацікавленості у створенні товарних комерційних насаджень.

Але тут ніхто до цього не був готовий. В розсадниках садивного матеріалу для створення комерційних насаджень немає. Однак власних насаджень обліпихи в нашій країні все ще недостатньо.

«Зараз в Україні є навряд чи більше 100 гектарів культивованої обліпихи, якщо не рахувати дикорослих насаджень – таких можливо і більше. Всі ці насадження молоді, які ще не вступили активне товарне плодоношення. А на комерційне плодоношення плантація виходить тільки на 3-4 рік – все залежить від того, якого віку садивний матеріал використовувався», – пояснив Олександр Ярещенко.

За словами експерта останнім часом почали з’являтися і технології, які допомагають певною мірою обійти основну проблему цієї культури – складність збору врожаю.

«Суть збирання врожаю обліпихи така: ви зрізаєте повністю гілки з плодами, відправляєте їх на заморожування. Після заморозки вони струшуються, сортуються, видувається звідти листя, залишки кори», – уточнив експерт.

Новости по теме

| | |