В МЕРТ пропонують встановити вимоги до утримання сільгосптварин

12 ноября, 2020

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України пропонує встановити вимоги до утримання сільськогосподарських тварин. Відповідний проєкту наказу «Про затвердження Вимог до благополуччя сільськогосподарських тварин під час їх утримання» 11 листопада розміщений на сайті Мінекономіки.

Зазначається, що в Україні відсутні нормативно-правові акти, що регламентують вимоги до благополуччя сільськогосподарських тварин під час їх утримання, тому така ситуація, особливо в умовах системи інтенсивного сільськогосподарського виробництва, має низку негативних наслідків.

Згідно з пояснювальною запискою до вказаного законопроєкту уточнюється, що негативні наслідки проявляються в:

  • негуманному поводженні з сільськогосподарськими тваринами, у т.ч. незадовільних умовах утримання, неналежній відгодівлі і догляді за ними;
  • невиправданих стражданнях та травмуванні тварин;
  • підвищеному ризику виникнення та поширення інфекційних і неінфекційних захворювань серед тварин (у т.ч. хвороб, що є спільними для людей і тварин).

В разі прийняття відповідного законопроєкту відбудеться покращення благополуччя тварин, зменшення їх захворюваності, а також зменшення поголів’я тварин через зменшення щільності посадки бройлерів, збільшення площі клітки в розрахунку на одну куру-несучку, збільшення площі для безперешкодного пересування свиней та телят.

«У свою чергу, ці наслідки матимуть опосередкований позитивний вплив у вигляді покращення громадського здоров’я, стану здоров’я населення або його окремих груп, екології та навколишнього середовища, зменшення рівня забруднення атмосферного повітря, води, земель, зокрема забруднення утвореними відходами, зменшення обсягів використання природних ресурсів», – підкреслюється в пояснювальній записці.

Новости по теме

| | |