В ЄС суттєво скоротилось виробництво меду

11 ноября, 2020

Через сильний дощ і повені в Центральній та Східній Європі, в поєднанні з нищівною посухою в липні, ситуація, в якій опинились європейські бджолярі, є катастрофічною. Так, у країнах ЄС виробництво меду зменшилося на 40%. Про це повідомляє newfoodmagazine.com.

«Оскільки більшість основних виробників знаходяться в Східній і Південній Європі, робоча група по меду Copa-Cogeca очікує безпрецедентного падіння виробництва», — йдеться в повідомленні.

Тільки в Угорщині урожай акації становив лише 10% від нормального врожаю. В Австрії провідні виробники меду стверджують, що такі погані врожаї не фіксувалися десятиліттями. Група зацікавлених у сільському господарстві також повідомила про зниження врожаю в Португалії (-80%) та Італії (до -70% та -80% на півдні). В результаті обмежена пропозиція призведе до зростання цін на мед, але в дійсності виникає й інша проблема.

«В минулому році ми вже били на сполох, коли просили Єврокомісію розробити план дій в надзвичайних ситуаціях. Зрозуміло, що ситуація не поліпшується, а погіршується. Люди повинні розуміти, що в даний час мова йде про виживання 10 млн вуликів в ЄС», — наголосив Етьєн Бруно, голова робочої групи по меду в Copa-Cogeca.

За його словами, така кількість вуликів дозволяє 650 тис. пасічників заробляти на життя, а мільйонам фермерів запилювати свої посіви. Таким чином, ця ситуація загрожує не тільки медовому сектору.

Новости по теме

|