Зниження ПДВ на «молочку» економічно підтримає всю галузь, — думка

5 ноября, 2020

В Україні через брак сировини дорожчають молочні продукти. Більше того, тенденція до їх зростання триватиме й надалі. Очікується, що до кінця року ціни на «молочку» виростуть на 2,5%-5,5%: від 50-60 копійок на молоко до 4-5 грн на масло.  Виходом із ситуації може стати зниження ставки  податку на додану вартість (ПДВ) з 20% до 14% на готову молочну продукцію (молоко, сметану, сир, масло) та цукор.

Це сприятиме зниженню ціни на ці продукти та підвищення купівельної спроможності  українців. Про це сьогодні йшлося під час пресконференції «Україна без молока та цукру – чому скорочується виробництво», організатором якої виступили Асоціація виробників молока та ГС «Всеукраїнська Аграрна Рада», — інформує пресслужба Асоціації виробників молока.

Як зазначила віцепрезидентка Асоціації виробників молока (АВМ) Ганна Лавренюк, цього року Україна вперше стала нетто-імпортером молочної продукції і має всі шанси стати імпортозалежною країною у даному напрямку. У промисловому секторі, який забезпечує понад 80% надходжень молока на переробку, стрімко скорочується поголів’я худоби. Минулого року Україна втратила близько 33 тис. корів. Цього року тенденція продовжується – щомісяця втрачається 1,5-2 тис. голів.

«Заглиблення в молочну кризу для нас означає втрату молочної галузі. Якщо ми будемо продовжувати скорочувати поголів’я та виробництво молока ми перетворимось на повністю імпортозалежну країну. Цим ми повністю знекровимо свою економіку. Молочна галузь є найбільшим генератором робочих місць в АПК та найбільшим платником податків. Ми маємо звернути увагу на стратегії передових країн: зниження ставки ПДВ на готову молочну продукцію та довгострокова стратегія державної підтримки. Зниження ПДВ на «молочку» є дуже дієвим інструментом, щоб підтримати попит на молочну продукцію та молокосировину і економічно підтримати всю галузь», – зазначила Ганна Лавренюк.

Як наголосила віцепрезидентка АВМ, при скороченні ставки ПДВ на молочну продукцію до 14%, українці зможуть додатково купити протягом року близько 15 кг молока, 4 кілограмів сиру, 9 пачок масла. Для галузі це означає додаткову потребу в 1 мільйоні тонн молока. Це – стимул для нарощування поголів’я корів, створення нових молочно-товарних ферм та додаткових робочих місць.

Заступник голови ВАР Михайло Соколов зауважив, що ціллю політики зниження ставки ПДВ на готову продукцію у Європейському Союзі є, передовсім, доступність продуктів харчування.

«ПДВ – це податок, який платить споживач. Тому, знижуючи ставку ПДВ, а з нею і ціни на лінійку молочних продуктів, ми підвищуємо купівельну спроможність наших громадян. Для виробників важливою є ціна без ПДВ, бо весь отриманий  ПДВ вони все одно заплатять державі. Тому, коли ми говоримо, що в Україні потрібно наслідувати досвід країн Євросоюзу та знижувати ставку ПДВ на молочну продукцію, ми боремось за здоров’я нації та майбутніх поколінь. За те, щоб люди могли собі дозволити здорове харчування», – сказав Михайло Соколов.

Асоціація виробників молока та Всеукраїнська Аграрна Рада запропонували відповідні правки до законопроєкту №3656, які передбачають знизити ставку ПДВ з 20% до 14% на:  молоко та молочні продуктами, зокрема вершкове масло, сир всіх видів та кисломолочний сир; м’ясо ВРХ та свиней; ковбаси та субпродукти з відповідного м’яса; буряковий цукор. Поправки були подані народними депутатами Олександром Ковальчуком та Олексієм Устенком. Наразі законопроєкт чекає розгляду у ВРУ в першому читанні.

Відтак, ВАР та АВМ закликають народних депутатів підтримати законопроєкт та відповідні поправки, зробивши продукти доступнішими для українців.

Новости по теме

| | |