Лише 3% промислових свиногосподарств отримали компенсації внаслідок АЧС

3 ноября, 2020

В Україні з моменту першого спалаху у 2012 році зафіксовано 529 випадків захворювання африканської чуми свиней (АЧС). Про це повідомляє прес-служба Асоціації свинарів України.

«В рамках ліквідації спалахів, загалом було знищено понад 310 тис. свиней: 20,2 тис., які утримували в присадибному секторі, та 290,6 в промисловому вартістю понад 27 млн грн і 225,5 млн грн відповідно», — йдеться в повідомленні.

Слід додати, що в Україні третій рік поспіль спостерігається негативна динаміка захворювання АЧС. В Україні з початку 2020 року виявлено 20 випадків африканської чуми свиней (АЧС). 14 з них — у домашніх господарствах, 4 — у дикій фауні, 2 — інфіковані об’єкти.

«Станом на жовтень 2020 року, згідно з офіційними даними, за рахунок місцевих бюджетів та бюджету Держпродспоживслужби було компенсовано понад 90% власникам свиней у домогосподарствах. Ситуація з відшкодуванням промисловим фермам значно гірша — 3,1%, близько 7 млн грн», — підкреслили в АСУ.

Читайте також: «Ми можемо забезпечити м’ясом всю Європу та весь світ»: експерт розповів про колосальний потенціал свинарства в Україні

Новости по теме

| | |