ВР подасть новий закон про ринок землі в разі скасування КСУ попереднього – Лещенко

3 ноября, 2020

Закон про обіг земель сільгосппризначення підтримали 5 фракцій парламенту. Тому в разі його скасування Конституційним судом, в ВРУ знову подадуть земельний закон з компромісними нормами. Про це під час брифінгу розповів уповноважений президента із земельних питань, голова Держгеокадастру Роман Лещенко.

«Нагадаю, що ми прийняли в сесійній залі найбільш консервативну земельну реформу в Європі: концентрація в одних руках, референдум для іноземців і поетапний запуск ринку землі з паралельним прийняттям всіх необхідних суміжних законів. Якщо якийсь із елементів земельної реформи буде скасований судом, то в парламенті приймемо новий відповідний закон. Але розуміємо при цьому, що будь-яка відміна відкидає нас у часі назад», – вважає Лещенко.

Нагадаємо, КСУ незаплановано зібрався на закрите засідання щодо ринку землі.

Він зазначив, що в Україні буде проведена земельна реформа і будуть прийняті супровідні законопроекти (№2194, №2195 та інші).

«Ні я, ні Президент України Володимир Зеленський не були повідомлені про зміну порядку денного КСУ і зараз нам не відомо, яке з трьох депутатських подань щодо питання землі розглядається. Ми обмежені в цій ситуації. Ми не розуміємо, що відбувається. Є процедури в КСУ, певний регламент. У п’ятницю це питання ще не стояло на порядку денному суду. Ми сьогодні все дізнаємося на рівні окремих інформаційних вкраплень з КСУ, інформаційних чуток. Зараз КСУ знаходиться в тлумаченні статей 13 і 14 першого розділу Конституції в частині земель с/г призначення. Але парадокс полягає в тому, що КСУ розглядатиме питання порушення регламенту прийняття закону про землю, але при цьому сам же порушує свій регламент», – заявив голова Держгеокадастру.

Новости по теме

| | |