НААН забрала дослідне господарство у херсонських селекціонерів

2 ноября, 2020

У Херсонській області з підпорядкування Південної дослідної станції овочівництва та баштанництва, що в Голопристанському районі області, вивели її дослідне господарство біля села Клини.  Про це інформує newday.kherson.ua.

«Південну дослідну станцію овочівництва та баштанництва, що в Голопристанському районі області, послідовно „оптимізують“. Колись вона була цілим інститутом, та Національна академія аграрних наук (НААН) України дійшла висновку, що інститут не потрібен — цілком вистачить і станції. По тому трудовий колектив тут скоротили з близько сотні до всього лише 16 працівників. Тепер з підпорядкування станції вивели її дослідне господарство біля села Клини», — йдеться в повідомленні.

Так, господарство площею 1,2 тис. гектарів рішенням президії НААН передали у відання Інституту водних проблем меліорації — його науковці відпрацьовують тут нові технології землеробства.

«Наскільки установі, що знаходиться у Києві, зручно керувати господарством на протилежному кінці держави, то одне питання. Селекціонерів з Голопристанщини куди більше турбує, як їм далі працювати. Адже в розпорядженні Південної дослідної станції овочівництва та баштанництва залишилося всього 14 гектарів землі», — пояснюють науковці.

За словами Володимира Лимара, директора станції, для виведення нових сортів цього вочевидь недостатньо — потрібно хоча б 350−400 гектарів.

«Все йде до того, що „поле“ для продуктивних сортів і гібридів обмежиться теплицями у дворі та горщиками на підвіконні. Така вона тепер, велика українська аграрна наука», — коментує Лимар.

Новости по теме

| |