Українська економіка повністю відновиться від коронакризи в 2022 році

1 ноября, 2020

За підсумками 2020 року в Україні інфляція становитиме 4,1% і тимчасово перевищить цільовий діапазон 5% +/- відсотковий пункт у 2021 році. Національний банк припускає короткочасне і незначне відхилення інфляції від цілі для швидшого відновлення економіки від наслідків пандемії, —  повідомляє пресслужба НБУ.

«У результаті після скорочення на 6% у поточному році українська економіка у повернеться до зростання на рівні близько 4% у наступні роки. Водночас, за допомогою облікової ставки Національний банк сповільнить інфляцію до цільових значень вже у 2022 році», — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що економіка вже дає позитивні сигнали. З травня в міру послаблення карантинних обмежень триває пожвавлення економічної активності. Завдяки стрімкому відновленню споживчого попиту воно відбувається навіть швидше, ніж очікувалося.

«Економіку підтримує зростання доходів громадян, поліпшення зовнішньої кон’юнктури, а також нарощування витрат бюджету на дорожню інфраструктуру. Відновлення могло бути ще швидшим, але через несприятливі погодні умови показники агросектору будуть гіршими, ніж минулорічні», — вважають у НБУ.

Крім того, основним драйвером росту ВВП на рівні 4% у 2021/22 роки залишатиметься приватне споживання. На етапі відновлення економіка потребуватиме нарощування імпорту, зокрема інвестиційного, тому поточний рахунок платіжного балансу після «плюсового» 2020 року знову повернеться до дефіциту.

«Під впливом пожвавлення економіки, цьогорічного послаблення гривні, а також підвищення мінімальної зарплати, дещо пришвидшиться й зростання цін. У 2021 році інфляція становитиме 6,5%, а в 2022 році — 5%», — наголосили у Нацбанку.

Так, з огляду на зазначений розвиток подій Національний банк очікує утримання облікової ставки нижче нейтрального рівня до кінця 2020 року та впродовж більшої частини 2021 року. «Монетарна політика залишиться стимулюючою, що підтримає відновлення економіки.

Надалі ключова ставка дещо підвищиться у відповідь на зростання інфляційного тиску. Це і дасть змогу повернути інфляцію у цільовий діапазон у 2022 році», — підсумовують у відомстві.

Новости по теме

| | | | |