Сільгоспвиробники отримали майже 762 млн грн на часткову компенсацію відсотків за кредитами в рамках програми Держпідтримки

30 октября, 2020

Мінекономіки затвердило розподіл коштів у розмірі 257,4 млн грн суб’єктам господарювання АПК для часткової компенсації відсотків за користування кредитами. Кошти отримають понад 3,6 тис. позичальників, які подали заявки до уповноважених банків, — повідомляє пресслужба відомства.

Загальна сума виплат на сьогодні складає майже 762 млн гривень.

«Урядова програма здешевлення кредитів працює з 2000 року і за час реалізації зарекомендувала себе як ефективний і дієвий ресурс для залучення фінансів в агропромисловий комплекс. За період січень-вересень поточного року відповідно до плану вже фактично використано 63,4% коштів», — прокоментував Міністр розвитку економіки торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Загальний обсяг кредитів, залучений суб’єктами АПК склав 74,0 млрд грн, з них пільгових (підлягають компенсації) – 17,6 млрд грн, у тому числі:

  • за видами кредитів:

— короткострокових – 8,1 млрд грн (45,8 %);

— середньострокових – 4,3 млрд грн (24,5 %);

— довгострокових – 5,2 млрд грн (29,7 %);

  • за видами діяльності позичальників:

— галузь тваринництва – 3,0 млрд грн (17,1 %);

— інші галузі – 14,6 млрд грн (82,9 %).

Середні процентні ставки банків, під які суб’єкти господарювання АПК залучали кредити склали 14-16 % річних.

Із загальної кількості уповноважених банків, які підписали з Мінекономіки Меморандум про загальні засади співробітництва, беруть участь у наданні компенсації за кредитами 32 банка.

Нагадаємо, за бюджетною програмою «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» за напрямом «Фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення» у 2020 році передбачено 1,2 млрд грн.

Новости по теме

| | |