Пальми, гранат, дерева лимону та кави: херсонський фермер виростив в себе вдома тропічний сад

29 октября, 2020

Гранати, хурма та інжир замість яблук і груш. На Херсонщині фермер-любитель на своїй ділянці під відкритим небом виростив справжній тропічний сад. Найбільша гордість – понад півтори сотні пальм. Як українцю вдалося виростити таку екзотику в своєму саду розповідається в сюжеті «Сьогодні».

Що росте в екзотичному саду фермера

Для селфі з пальмою не обов’язково летіти за кордон. Через зміни клімату та аномально теплу зиму тепер ці тропічні красені ростуть і на Херсонщині. Крім того, в цьому саду є гранат, інжир, хурма та багато інших унікальних рослин.

Колекцію екзотичних рослин Ігор Курай створює вже 15 років. Саме стільки часу минуло, як він привіз із Криму першу гілочку граната. Насіння пальм чоловік прихопив з відпочинку в Єгипті. Найважче, розповідає фермер-любитель, було їх проростити. А далі рослини в догляді невибагливі.

У тропічному саду на Херсонщині зростають не тільки інжир, хурма, а й дерева лимона та кави. В саду представлені такі екзоти, як мексиканська агава, мигдаль, цукрова тростина.

Лимон росте в саду фермера-любителя на Херсонщині

Лимон росте в саду фермера-любителя на Херсонщині. Фото: facebook/kiaofis

Найближчим часом Ігор хоче розсадити по Херсону дерево павловнії. Воно швидко росте, має велике листя, яке створює тінь і поглинає багато вуглекислого газу.

Крім того, каже фермер, воно екологічно чисте і з нього можна робити одноразовий посуд, замінивши таким чином пластиковий, який завдає дуже великої шкоди і переробляється понад 200 років.

Що відбувається з кліматом України

Те, що тропічним рослинам добре, нашим – спека. Разом з підвищенням температури дощів все менше, тому і урожай бідніший. Хоча насправді клімат не змінюється, а повторюється. За даними метеорологів, 130 років тому в цьому регіоні були схожі кліматичні умови. І після більш ніж сторіччя панування теплий період може незабаром зникнути.

Начальник Херсонського обласного центру з гідрометеорології Юрій Кирияк каже, що ми можемо впевнено говорити, що клімат на нашій території змінюється в бік тропічного. Але робить це дуже обережно. І все ж треба пам’ятати, що клімат коливається, і можливо скоро він буде змінюватися в бік північного.

Власник екзотичного саду впевнений, що завдяки таким змінам клімату південь України потрібно освоїти під вирощування тропічних фруктів у промислових масштабах. Поки знову не похолодало.

Нагадаємо, що миколаївський ентузіаст вже 15 років вирощує екзотичні рослини в себе на присадибній ділянці. 

Новости по теме

| | | | |