На Миколаївщині понад 36 га сільгоспземель були незаконно передані в оренду

27 октября, 2020

Одним з міжрайонних управлінь водного господарства Миколаївської області було укладено договір з фермерським господарством про спільний обробіток земельної ділянки сільгосппризначення площею 36,4 га вартістю майже 2,4 млн. грн, фактично незаконно передавши їх в оренду. Про це повідомляє пресслужба Прокуратури Миколаївської області.

«Незважаючи на те, що міжрайонне управління водного господарства повинно використовувати земельну ділянку для своєї статутної діяльності, у порушення вимог законодавства, за відсутності повноважень, управління передало її фермерському господарству, допустивши тим самим можливість використання в комерційних цілях. Таку протиправну передачу землі сторони намагались приховати укладенням договору про спільний обробіток землі, які за своєю юридичною природою є договором оренди і повинен укладатись згідно приписів земельного законодавства, зокрема за результатами проведення земельних торгів», – йдеться у повідомленні.

Вказане стало підставою для звернення прокуратурою до господарського суду області з позовною заявою про визнання недійсним договору та зобов’язання підприємства повернути земельну ділянку у розпорядження держави.

Під час розгляду позову прокурора судом, фермерське господарство, розуміючи протиправність своїх дій з використання земельної ділянки сільськогосподарського призначення, самостійно повернуло її державі.

Крім того, господарським судом області 22 жовтня 2020 року, за результатами розгляду позову прокурора, визнано недійсними договір, укладений між міжрайонним управлінням водного господарства та фермерським господарством, на підставі яких останнє незаконно використовувало земельну ділянку у власних комерційних цілях.

Новости по теме

| |