В Одеському порту стартував сезон завозу цитрусових з Туреччини

26 октября, 2020

В Одеському порту стартував черговий сезон завозу цитрусових з Туреччини. Про це повідомляє прес-служба Адміністрації морських портів України.

23 жовтня теплохід типу ро-ро VILENA (прапор Молдови) доставив першу партію лимонів нового врожаю з турецького порту «Зонгулдак». Судно ошвартувалось біля причалу ПАТ «Одеський портовий холодильник». «За даними статистики, українці щорічно споживають до 300 тис. тонн цитрусових — лимонів, апельсинів, мандаринів і гранатів. 70% від цієї кількості складають тропічні фрукти турецького походження», — йдеться в повідомленні. Зазначається, що сезон завозу фруктового імпорту на лінії «Одеса-Зонгулдак-Одеса» зазвичай триває 6 місяців — з жовтня до березня. Пік завозу припадає на передноворічні свята.

Довідка: Холодильник в Одеському порту введено в експлуатацію в 1951 році. На початку 2000-х років об’єкт пройшов модернізацію. Має в своєму розпорядженні камери для режимного зберігання продуктів загальною площею 14 тис. м². Щорічний вантажообіг — 150−200 тис. тонн (банани, цитрусові, риба морожена, м’ясопродукти та ін.).

Новости по теме

| |