В уряді затвердили порядок сертифікації органіки

22 октября, 2020

Рішенням уряду 21 жовтня затверджено порядок сертифікації органічного виробництва та/або обігу органічної продукції. Таке рішення запроваджує в Україні власну систему сертифікації органічного виробництва. Про це повідомляє пресслужба Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

«Україна є важливим постачальником органічної продукції на іноземні ринки, щороку нарощуючи обсяги експорту. В той час як раніше виробники сертифікували своє виробництво за законодавством інших країн, переважно ЄС, відтепер Україна матиме власну систему сертифікації відповідно до національного законодавства», — розповідає Ігор Петрашко, міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

За словами міністра, такі зміни сприятимуть розвитку та прозорості вітчизняного органічного сектору та покращенню іміджу України на світовій торговій арені.

Таким чином, прийнята постанова затверджує порядок сертифікації органічного виробництва та/або обігу органічної продукції, яким передбачається визначити:

  • вимоги до сертифікації органічного виробництва та/або обігу органічної продукції;
  • порядок видачі сертифіката, його дубліката та форму.

«Водночас передбачається внесення змін до порядку (детальних правил) органічного виробництва та обігу органічної продукції, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 23 жовтня 2019 року №970, в частині доповнення положеннями, що визначають вимоги до ведення виробниками документування своєї діяльності, що є обов’язковою умовою для проведення сертифікації виробництва як органічного», — підкреслили у міністерстві.

Новости по теме

| | | |