Херсонські гарбузи сорту Хантер успішно експортують до Великої Британії

21 октября, 2020

Екологічно чиста продукція з полів півдня України припала до душі жителям Великої Британії: гарбузи сорту Хантер охоче закуповують супермаркети цієї країни. Про це інформує видання «Україна молода».

Така співпраця дуже вигідна для обох країн, адже ціна у 3-5 гривень за кілограм європейцям здається смішною, а для фермерів України це чудова можливість швидко продати товар i залишитися з добрим прибутком навіть за умов карантину.

Смачна продукція з Херсонщини відмінно переносить транспортування, без перешкод проходить усі суворі критерії відбору на кордоні та користується незмінно високим попитом у покупця.

— Гарбузи цього сорту відрізняються компактними розмірами, мускатно-горіховим смаком й невеликою кількістю насіння всередині плоду, — розповідає головний агроном підприємства «Фаворит» Володимир Щиров.

— У 2020 році ми задіяли під посів гарбуза відразу 80 гектарів у районі села Роздольне й не помилилися: наша продукція має відмінний попит не лише в Україні, а й за кордоном. Оригінальний смак дозволяє використовувати гарбузики, вирощені на Херсонщині, в кулінарії, а також робити популярні фреш-соки. Красиві гарбузики у формі лампочки з серпня по кінець жовтня щодня збирають iз полів i сортують по калібру, строго контролюючи, щоб усередині плодів не було шкідників, а на шкірці — механічних пошкоджень.

Під це побудували цілі цехи, де змогли отримати працю з гідною оплатою сотні робітників. У жовтні 2020 року збирають останній урожай нинішнього сезону, після чого поле повинно відпочити для того, щоб уже через пів року дати можливість виростити такі ж чудові й соковиті плоди.

— Обрізаємо гарбузи та складаємо продукцію до контейнерів, — розповідає працівниця фермерського господарства Оксана Шемановська.

— Строго стежимо, щоб не було пошкоджень, адже це негативно вплине на транспортування. На цьому наша робота закінчується й продукція потрапляє на сортувальну лінію, де вже автомат відмиє кожен гарбузик від бруду, висушить i порозкладає по ящиках.

Цікаво, що швидкість сортування вельми висока — чотири гарбузи на секунду, а навантажені машини виїжджають з України до Великобританії практично щодня. Попри високий попит на товар за кордоном, на ринках Херсонщини та в інших регіонах люди спокійно можуть купити гарбузи сорту Хантер за доступною ціною. За екологічною чистотою товару та відсутністю всередині плодів нітратів стежать фахівці відповідних служб.

— Наші інспектори систематично проводять рейди та пильнують за тим, щоб не допустити появи небезпечних речовин та шкідників у гарбузах на полях, — розповідає начальник управління фітосанітарної безпеки Держпродспоживслужби Херсонської області Лариса Коломієць.

— Гарбузи, які відправлять на експорт у Велику Британію, сертифіковані й регулярно проходять лабораторний фітосанітарний аналіз на предмет безпеки для споживача. Аграрії Херсонщини з гордістю зазначають, що отримали чудову нагоду збільшити посівні площі під гарбуз навесні 2021 року.

Нагадаємо, що херсонське підприємство «Грін Тім» експортує до Великої Британії мускатні гарбузи.

Нагадаємо, АгроЮг інформував про експорт гарбузів сорту Хантер з херсонських полів до Великої Британії.

 

Новости по теме

| |