ПРОТИ КВОТИ: як квоти на імпорт добрив вдарять по українським аграріям?

21 октября, 2020

В медійному просторі почала знову просуватися тема щодо необхідності додаткових обмежень імпорту добрив в Україну. У комплекті йде звинувачення Міжвідомчої комісії по міжнародній торгівлі (МКМТ) через її рішення не вживати такі заходи. Автори цих дописів посилаються на те, що Мінекономіки у своїх висновках рекомендувало застосувати обмежуючі заходи, а МКМТ нібито проігнорувала ці висновки.

Драйвером ситуації є підприємства груп Ostchem, що належать бізнесмену Дмитру Фірташу та сконцентровані на виробництві добрив. У вересні 2020 року одне з підприємств групи — черкаський «Азот» — оскаржило рішення МКМТ в Окружному адміністративному суді Києва. Хімічний гігант хоче скасувати рішення Міжвідомчої комісії, яким відомство припинило розслідування і відмовилося вводити квоти проти іноземних виробників добрив.

Проте варто нагадати, що до такого рішення членів Міжвідомчої комісії спонукали як власні розрахунки, так і розрахунки експертів. За оцінками Київської школи економіки, в разі введення квот українські аграрії заплатять на $0,5 млрд більше. Додаткові витрати для багатьох агровиробників стануть просто не по кишені. У підсумку, цінник на селітру збільшиться на 22%, а сукупні втрати національної економіки можуть досягти $240 млн.

Щодо негативного впливу квотування імпортного добрива на український агробізнес зауважують також в асоціації “Український клуб аграрного бізнесу” (УКАБ).

«Українські сільгоспвиробники зіткнуться з істотним збільшенням собівартості виробництва продукції рослинництва. Це зробить їхній бізнес просто неефективним, особливо в умовах значних втрат від посухи в 2020 році», — говорить Володимир Лапа, радник зі стратегічного розвитку президента УКАБ.

Нагадаэмо, раніше повідомлялось про те, що в сегменті малого та середнього бізнесу велика складова прихованих розрахунків.

Новости по теме

| | |