Депутатська аграрна рада збиратиме нараду щодо посухи, яка завдала збитків аграріям Півдня

20 октября, 2020
Голова депутатської аграрної ради, народний депутат Андрій Богданець звернувся до міністра розвитку економіки Ігоря Петрашка про створення наради для вирішення ситуації, що виникла внаслідок посухи. Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.
Він написав, що багато аграріїв опинились у скруті і з боргами, деякі з них бли недостатньо поінформовані, щодо можливостей державної допомоги.
— Через несприятливі кліматичні умови, зокрема посухи, яка накрила південні регіони України, за січень-вересень 2020 р. відбулось зменшення виробництва сільськогосподарської продукції на 17,5% проти січня-вересня 2019 р. Внаслідок посухи більшість аграріїв не зібрала врожай в тих обсягах, в яких це було заплановано. Через нестачу врожаю, аграрії не зможуть виконати своїх зобов’язань щодо постачання сільськогосподарської продукції за укладеними заздалегідь форвардними контрактами. Деякі українські аграрії, не маючи інформації, щодо дій, які слід вчинити в такому випадку, не мали змоги документально оформити обставини непереборної сили (аномальна посуха), внаслідок яких відбулася загибель врожаю. Так, до незахищених українських аграріїв будуть застосовані санкції, визначені у договорах, якими передбачено постачання сільськогосподарської продукції.
Голова Депутатської аграрної ради передбачає, що наслідки посухи та монополія транснаціональних корпорацій, що торгують зерном, можеть завдати ніщивного удару по аграрній сфері.
— В цей же час, представники українського менеджменту транснацінальних корпорацій, що торгують українським зерном, вступили в монопольну змову, метою якої є тиск на українських аграріїв. Разом посуха і монопольний тиск на аграріїв завдадуть нищівного удару по аграрній галузі України. Наразі порушена проблема постала дуже гостро, і ми, з боку Депутатської Аграрної Ради, проводимо переговори з Українською зерновою асоціацією, метою яких є врегулювання компромісної процедури списання зобов’язань за вищезгаданими договорами.
Андрій Богданець закликав міністра скликати спеціальну нараду, щодо вирішення цього питання.
— Прошу Вас скликати нараду з метою знаходження компромісного вирішення проблемної ситуації, із залученням до дискусії аграрних асоціацій та представників ринку. Також прошу до участі в нараді залучити представників Торгово-промислової палати України для вироблення механізму прискореного отримання документального підтвердження форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили).

Новости по теме

| | | |