На Миколаївщині нарахувано понад 3 млн гривень шкоди за порушення земельного законодавства

20 октября, 2020

У Миколаївській області з початку 2020 року Державні інспектори управління з контролю за використанням та охороною земель ГУ Держгеокадастру здійснили 667 перевірок з питань дотримання вимог земельного законодавства користувачами та власниками земельних ділянок. Згідно перевірки було нараховано понад 3 млн гривень шкоди за порушення земельного законодавства. Про це йдеться у повідомленні пресслужби відомства.

Під час проведених перевірок виявлено 469 порушень земельного законодавства, вчинених на землях загальною площею 41,7 тис. гектар. З них державні інспектори встановили 258 фактів самовільного зайняття земельної ділянки загальною площею 1,3 тис. га; зафіксували 6 фактів використання земель площею 174,13 га не за цільовим призначенням. З початку року виявлено 34 випадки знищення межових знаків земельних ділянок площею 1,2 тис. га; 26 випадків відхилення від затверджених проектів землеустрою на земельних ділянках площею 269,5 га; 11 випадків псування і забруднення сільськогосподарських та інших земель, а  також  невжиття заходів по боротьбі з бур’янами на землях площею 1,3 га та 1 випадок зняття та перенесення ґрунтового покриву земельних ділянок без спеціального дозволу площею 3,5 гектара.

За результатами проведених перевірок складено 357 протоколів про адміністративне правопорушення, винесено 341 постанову про накладання адміністративних стягнень на суму 70,07 тис. грн та видано 357 приписів щодо усунення порушень.

Зважаючи на виявлені порушення, державні інспектори нарахували шкоду, заподіяну внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття родючого шару ґрунту без спеціального дозволу, на загальну суму 3,09 млн гривень. Протягом року у добровільному порядку сплачено 1,66 млн гривень.

Новости по теме

|