На Херсонщині експериментують з вирощуванням арахісу

20 октября, 2020

В Україні набирає популярності вирощування непритаманної для країни культури – арахісу. Фермери вже експериментують із ним на своїх полях. Хоча поки що українці вживають завезений товар. Але арахісом краще не зловживати, він може викликати алергію. Про це йдеться в сюжеті ТСН.

Арахіс вирощують переважно в Азії та Америці. Як виявилося, він непогано почувається і на півдні України.

Фермер Максим Шевченко має поля на Черкащині, але арахіс вирощує на Херсонщині. Саме тут і клімат, і ґрунт добре підходять до цієї культури. Торік спробував, а цьогоріч засіяв 25 гектарів.

Український арахіс збирають звичайним трактором із незвичною насадкою. Це спеціальний арахісовий копач, його особливість в тому, що він викопує і перевертає бобами догори, щоб вони краще сохли.

Максим продовжує експериментувати з новими сортами, половину врожаю продає як насіння, а половину, як їжу. Його споживачі – компанії, які займаються снеками, а також компанії, які займаються кондитерськими виробами.

А ще арахіс безвідходний. Боби – людям, бадилля – тваринам.

Ціна

Гуртова ціна українського арахісу – в середньому 50 гривен за кілограм. Хоч він і біб, але продають його поміж горіхів. Щоправда, на київських прилавках український арахіс не знайти. Лише Індія та Узбекистан.

В асортименті арахіс – смажений, не смажений, солоний, зі смаком сиру, бекону, екзотичного васабі, а також у цукрі. Різні смакові витребеньки впливають і на ціну. Зі смаками в дрібному гурті коштує 80 гривень за кілограм.

Читайте також: Як екзотичний арахіс вирощують на Півдні України: досвід компанії «Легіон-Агро»

Продавці кажуть, що шанувальники арахісу діляться на дві категорії. Одні його вживають так, інші віддають перевагу стравам із цього бобу.

Новости по теме

|