«Займе близько двох місяців»: голова Держгеокадастру розповів про передачу державних сільгоспземель громадам

20 октября, 2020

Згідно з Указом Президента України Володимира Зеленського, відповідно до статті 117 Земельного кодексу України, всі державні землі після 25 жовтня Держгеокадастр передасть громадам. Про це розповів голова відомства Роман Лещенко в інтерв’ю інтернет-виданню Latifundist.com.

«Це займе близько 2-х місяців. Фактично Держгеокадастр добровільно відмовиться від державних земель і передасть їх громадам, а вони зареєструють їх як свою власність в рамках нових адміністративно-територіальних кордонів і стануть повноцінними господарями цієї землі. Передавши землю громадам, ми також нівелюємо корупційні ризики, які були пов’язані безпосередньо з Держгеокадастром з 2013 року, коли йому передали ці землі в управління», – пояснив він.

Лещенко підтвердив, що державна сільгоспземля буде передана фактично до кінця 2020 року. Все буде залежати від того, як швидко громади прийматимуть землю.

«Як це буде виглядати? Глава Держгеокадастру дає доручення територіальним управлінням, а вони безпосередньо працюють з головами громад – реєструють і передають землю. Тобто це бюрократичний процес: чим швидше громади відреагують – тим швидше перереєстрували. Ми оперативно 100% всієї державної землі передамо народу, тобто громадам», – розповів він.

При цьому відомство буде передавати землю вже після місцевих виборів новосформованої влади на базі громад, яку вибере український народ. Паралельно в Держгеокадастрі фіналізують прийняття законопроекту №2194, який пропише правовий статус комунальної землі, врегулює питання земельних аукціонів, випише всіх регламентних процедури переважного права і всі інші аспекти правового врегулювання в земельних питаннях.

«Передача державних сільгоспземель народу – це відновлення історичної справедливості для українців. Процес передачі земель народу – логічний і необхідний крок, який потрібно було зробити раніше», – вважає він.

Лещенко пояснив, що Володимир Зеленський прискорює завершення децентралізації, щоб тільки громади якомога швидше стали повноцінними розпорядниками державних земель, а не корумповані чиновники.

Нагадаємо, раніше Зеленський підписав указ про передачу сільгоспземель з державної у комунальну власність.

Новости по теме

| | |