Громадські організації звернулись до Прем’єр-міністра з проханням про створення Національного комітету порятунку молочної галузі

19 октября, 2020

Асоціація виробників молока, Спілка молочних підприємств України та Українська кооперативна федерація надіслали спільне звернення до Прем’єр-міністра Шмигаля Д.А. Про це інформує Асоціація виробників молока.

Таке рішення було прийняте під час Всеукраїнського молочного форуму-2020. Причиною звернення є глибока криза в молочному скотарстві та переробці, а також  відсутність з боку держави розуміння стратегічного значення молочної галузі.Віце-президент АВМ Ганна Лавренюк наголошує:

— Державна підтримка молочної галузі, зокрема молочного скотарства, — найвигідніша інвестиція з точки зору збереження соціальної стабільності в регіонах, створення нових робочих місць та збільшення надходжень у бюджет. Адже кожна додаткова тонна молока-сировини — це близько 15 тис. додаткових робочих місць у тваринництві та близько 130 тис. нових робочих місць у суміжних галузях. Більше того, це —  генерування додаткового 1 млрд відрахувань у бюджет зі скотарства та 9 млрд грн — із суміжних галузей!»

У зверненні зазначено, що в усіх провідних країнах світу молочна галузь отримує значну державну підтримку, що сприяє стабільному розвитку. В Україні, через відсутність такої підтримки, з’явився «тіньовий» ринок молочних продуктів у вигляді виробництва фальсифікованої продукції, значно посилилася недобросовісна конкуренція, відбуваються різноманітні зловживання при проведенні тендерних закупівель молочних продуктів в бюджетних установах, ЗСУ, пенітенціарній системі.

Тому, за підсумками Всеукраїнського молочного форуму, було прийнято рішення про створення Національного комітету порятунку молочної галузі як громадського формування, яке буде опікуватися проблемами молочної галузі.

Нагадаємо, що під час Всеукраїнського молочного форуму-2020 віце-президентом АВМ Ганною Лавренюк було запропоновано конкретні кроки, які допоможуть вивести молочну галузь України з критичного становища. 

Новости по теме

| | |