Ринок промислових дронів залишається зростаючим, – експерт

19 октября, 2020

Цьогоріч на полях українських агрокомпаній працювало близько 150 дронів, що вносили пестициди. Прогноз експертів на 2021 рік – 300-350 дронів, що працюють в Україні у цьому сегменті. Одним з результатів впливу короновірусу на український ринок дронів у 2020 році, зокрема, стало зникнення так званого «сірого» нелегального ввезення обладнання. Таку точку зору висловив Валерій Яковенко, співзасновник компанії Drone.UA під час он-лайн інтерв’ю на сторінці «Агробізнес Сьогодні» у Facebook.

«Сьогодні можемо точно сказати скільки ввезено до України промислових дронів для аграрного бізнесу. Це – 150 одиниць. Ринок не зменшився і залишається зростаючим. Ми очікуємо надалі його розвиток та зростання. Можливо, в 2-3 рази, або навіть набагато більше», – заявив він.

Валерій Яковенко розповів, що один з найбільших клієнтів ринку дронів України, потужна агрокомпанія, придбала цьогоріч 120 одиниць цієї техніки. Очікується, що сезонна продуктивність дронів складе у середньому на кожного близько 3000 гектарів полів. Згідно з планами на наступний рік лише однієї цієї агрокомпанії очікується придбання вже 250 дронів для польових робіт.

«Для порівняння. У 2020 році на ринках Південної Кореї та Японії за сезон використовували близько 1000 різних нових моделей аграрних дронів. Але безсумнівним лідером у цьому сегментів ринку техніки для сільського господарства залишається КНР. Тільки за 2019 рік у Китаї їх було продано близько 40 тисяч штук, а у 2020 році цей показник ще зросте!» – додав він.

Нагадаємо, раніше використання БПЛА врегулюють на законодавчому рівні.

Новости по теме

| |