На Миколаївщині повернули у власність держави землі вартістю 1 млн грн

13 октября, 2020

Господарським судом Миколаївської області задоволено позовні вимоги прокурора про визнання недійсним договору про спільний обробіток земельної ділянки площею 32,8 га вартістю майже 1 млн грн, розташованої у Арбузинському районі, із зобов’язанням повернути її у розпорядження держави. Про це повідомляється у преслужбі Прокуратури Миколаївської області.

Встановлено, що одна з державних установ, поза межами наданих законом повноважень, під виглядом договору про спільний обробіток земельної ділянки фактично передала товариству в оренду землю для вирощування товарної сільськогосподарської продукції.

«Не зважаючи на відсутність згоди на передачу спірної земельної ділянки у користування від Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області, а також на те, що передача в оренду таких ділянок може відбуватись лише за наслідками проведення земельних торгів, з метою отримання максимальної економічної вигоди для держави, державна установа самовільно передала спірну ділянку для використання товариством під виглядом спільної діяльності», – йдеться у повідомленні.

Ураховуючи бездіяльність уповноваженого органу державної влади щодо захисту інтересів держави, з відповідним позовом про визнання зазначеного договору недійсним та повернення земельної ділянки у розпорядження держави звернувся прокурор.

Крім того, завдяки наполегливій позиції прокурора, товариство під час судового розгляду земельну ділянку добровільно повернуло державі.

Новости по теме

| | | |