В Україні готують до реєстрації перший вітчизняний сорт ревеню

12 октября, 2020

Селекціонери дослідної станції «Маяк» Інституту овочівництва і баштанництва НААН створили і цьогоріч готують для передачі до системи державного сортовипробування для проведення науково-технічної кваліфікаційної експертизи новий сорт ревеню з робочою назвою Березіль. Про це йдеться у матеріалі pro-of.

«Як правило, і у «старих» сортів, наприклад, найбільш поширеного до недавнього часу на пострадянському просторі сорту Крупночерешковий, і у тих, що з’являються нині на українському ринку зразків, насіннєве потомство є неоднорідним», – повідомляє видання.

Зазначається, що здебільшого сіянці розщеплюються за морфолого-ідентифікаційними ознаками та біометричними і господарськими показниками, отже, вирізняються від вихідної форми. Саме з цієї причини на присадибних ділянках можна виявити множинні схожі екоформи, але з відмінними більшою чи меншою мірою ознаками і характеристиками.

Переважно у нашому регіоні місцеві форми ревеню є спадкоємцями того самого Крупночерешкового, насінництво якого проводилося і на дослідній станції «Маяк» Інституту овочівництва і баштанництва НААН Чернігівська області, яка до 1991 року була у підпорядкуванні тоді Всесоюзного науково-дослідного інституту селекції і насінництва овочевих культур.

Сорт Крупночерешковий – старожил, він був районований в Україні з 1976 року. Створений у ВНДІСНОК методом індивідуального клонового відбору з гібридної популяції від схрещування сортів Вікторія і Циклон.

Тепер в Україні з’явиться власний високопродуктивний сорт ревеню, що важливо для розвитку ринку суперранніх овочів, йдеться у матеріалі.

|