На Запоріжжі подружжя започаткувало бізнес виробництва авторських соусів

9 октября, 2020

Фермери із Запоріжжя Тетяна та Максим Пузанови виготовляють авторські соуси до м’яса під брендом «Запальничка». Наразі у подружжя своя торгова марка та продукція – «запальні» соуси. Про подружній бізнес йдеться на сторінці Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України» у Facebook.

Любов до приготування чогось смачненького у Максима з дитинства. Він завжди допомагав мамі на кухні щось вигадувати. Згодом це стало хобі, а потім і родинною справою.

«Любов до смачних страв у мене з дитинства. Вдома завжди були книжки з рецептами української, французької кухні. Згодом ми почали з дружиною робити соуси до м’яса. Спочатку лише для себе на зиму. Але ми весь час експериментували з ними. Чотири роки я удосконалював один рецепт – щось додавав, щось прибирав», – розповідає Максим Пузанов.

Весь цей час пригощав друзів, поки один з них запропонував купити. З того часу почався розвиток крафтового виробництва родини Пузанових.

Складові для соусів вони використовують натуральні. У дубових діжках – кадібах – проходить ферментація. Зараз Максим має п’ять авторських рецептів соусів.

«Один із соусів називається “Пекельний кадіб”. Я роблю усі соуси у дубових діжках – кадібах, звідси назва. Туди заправляю перемелений гострий перець, потім півтора місяця триває процес ферментації – це бродіння у діжці. Я не додаю консервантів, крім солі та яблучного оцету. До цього соусу входять часник, сім видів зелені».

Усі соуси фермер розфасовує у маленькі баночки – по 50 або 100 мілілітрів. Вони концентровані, тому до страви досить невеличкої порції. Прийнявши участь у двох фермерських фестивалях у Бердянську і Маріуполі родина продала усю продукцію, яку брала із собою. Також отримала нові контакти і нових поціновувачів.

«Українці важко сприймають новинки, потрібна потужна реклама. А от фестивалі дуже допомагають у цьому. Тому ми брали участь в обох заходах. Враження – прекрасні. Багато людей підходили, розпитували, куштували, брали наші контакти. Ми отримували відгуки від наших клієнтів. Це дуже цінно. Звісно, ми і продали багато, дуже задоволені», – поділився Максим.

Фермер зізнається: він не хоче конкурувати з виробниками соусів у супермаркетах. Адже тоді втратить крафтовість і безпосереднє спілкування з клієнтами.

Зараз Максим готує чергову партію соусів з осінніх овочів. І планує розвивати соціальні мережі для впізнаваності бренду та налагодити співпрацю з крафтовими крамницями екотоварів.

Новости по теме

| |