В Україні уповільнився процес передачі ДП на приватизацію – нардеп

8 октября, 2020

Зараз у країні пригальмувався процес передачі ДП на приватизацію, особливо це помітно на прикладі агропідприємств. Про це заявив депутат «Слуги народу», голова міжфракційного депутатського об’єднання «Депутатська аграрна рада» Андрій Богданець в інтерв’ю AgroPolit.com.

За словами нардепа, серед ключових причин – невизначений статус держземель під цими ДП.

«Одна з болючих проблем з агропідприємствами – статус земельних ділянок. Десятиліттями не вирішувалась вказана проблема. Необхідно провести належну інвентаризацію та чітко визначити кількість земель, які перебувають у власності або користуванні ДП», – каже він.

Окрім того, він розповів, що аграрним комітетом подано до ВРУ законопроєкт №3012-2 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення права працівників державних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій на одержання земельної частки (паю)». 13 липня 2020 року за нього проголосували у першому читанні.

«Цим законопроектом внесли зміни щодо порядку приватизації земель державних с\г підприємств, установ, організацій. Зокрема, приватизація здійснюється на підставі рішення органу виконавчої влади, який здійснює розпорядження землями такого підприємства, у випадках приватизації цих підприємств, ліквідації, прийняття рішення про приватизацію земель або частини без ліквідації або приватизації юридичної особи. Це стосується лише земельних ділянок, які перебувають у постійному користуванні цих підприємств. Приватизації підлягають такі землі, як сільськогосподарські угіддя, несільськогосподарські угіддя, на яких розташовані споруди, окрім заболочених земель, родовищ корисних копалин, полезахисні лісові смуги, господарськими шляхами, та такими, що не можуть перебувати у приватній власності», – заявив Богданець.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що в аграрному комітеті розглядають можливість збільшити обсяг держпідтримки аграріям у 2021 році.

Новости по теме

| | | | |