Молдова зняла обмеження на імпорт комбікормів з України

7 октября, 2020

Уряд Молдови вніс поправки в рішення від 2016 року щодо деяких заходів запобігання розповсюдження африканської чуми свиней. Цей проєкт пропонує скасувати заборону на ввезення з України сировини, комбікормів, кормових добавок і преміксів. Про це повідомляє moldpres.md.

«Відсутність опадів в осінньо-зимовий і ранньо-весняний період, а також мінімальний запас продуктивної вологи в ґрунтовому шарі призвели до пошкодження осінніх посівів в пропорції 25% в північному регіоні і до 60−100% – в центрі і на півдні. З 303 тис. га посівів, досліджених місцевими спецкомісіями, 259 тис. га виявилися ураженими, що значно знизило врожай зернових першої та другої групи, які служать кормовою базою для тваринництва», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що для забезпечення птахівництва, ферм великої рогатої худоби і свинарства, овець, щоб уникнути скорочення поголів’я худоби, а також збільшення виробничих витрат необхідно зняти обмеження на імпорт кормів з України.

«В результаті, буде гарантований постійний доступ населення до якісним продуктів харчування тваринного і рослинного походження, що зміцнить національну продовольчу безпеку Молдови», – вважають в уряді.

Нагадаємо, у лютому 2020 року Молдова заборонила експорт м’яса птиці та яєць з України.

Новости по теме

| | | | |