Дорогу вина та смаку Української Бессарабії включили до стратегії розвитку Одещини

7 октября, 2020
Дорогу вина та смаку Української Бессарабії буде включено до стратегії розвитку Одеської області. А конкретні пропозиції учасників увійдуть до обласної програми розвитку на 2021-2023 роки. Про це інформується на офіційній сторінці проекту.
В рамках діяльності фокус групи по еко туризму, за експертної підтримки проекту ЄС «Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні», та безпосереднім головуванням радника з розвитку туризму губернатора Одеської області Дариною Сонячною, учасниками Дороги визначені, розроблені та подані пропозиції до програми розвитку туризму 2021-2023 щодо підтримки Дороги Вина та Смаку Української Бессарабії, як туристичного магніту.
Серед пропозицій — створення та розвиток супутньої туристичної та дорожньої інфраструктури, благоустрою, вирішення екологічних питань та питань поводження з ТБО, створення центрів народних ремесел, розвиток еногастрономічних брендів, налагодження якісного екскурсійного обслуговування маршрутами, тощо.
Учасники свідомі того, що все профінансувати ОДА не зможе, отже мета — об’єднати зусилля на рівні відповідних міністерств та відомств, профільних департаментів та управлінь Одеської ОДА, органів місцевого самоврядування та бізнесу, в тому числі і від безпосередніх учасників Дороги, задля вирішення конкретних, актуальних питань для розвитку туристичної та інвестиційної привабливості Дороги, як туристичної дестинації.
Читайте також: «Ми закохані»: українські туроператори протестували Дорогу вина та смаку Української Бессарабії
Надані пропозиції, за методикою експертів проекту ЄС — матриця, на основі якої є можливість сформувати систему пріоритетів, визначитися з зацікавленими сторонами та відповідальними структурами, а також, з алгоритмом подальшого фінансування проектів.
— Саме в такому форматі будемо рухатися далі — зазначила Дарина Сонячна.
Будемо розширювати спільний проект ЄС та ОДА з питань закування ено гастрономічних маршрутів, в рамках якого, проектом ЄС, за підтримки ОДА вже встановлено частину знаків. Актуально — облаштування туристичних стоянок з туалетами, створення туристичних інформаційних центрів з у містах входження туристичних потоків,зокрема в районі паромної переправи в Орловці, плануємо залучати спів фінансування від бізнесу.
Серед пріоритетних масштабних інфраструктурних питань — проект з будівництва та реконструкції дороги Старокозаче – Лісне, реалізація якого надасть можливість пожвавити прикордонне сполучення, та відкриє доступ до унікальної еногастрономічної локації Фрумушика-Нова та активізує розвиток туризму у місцевих селах. Його реалізація потребує комплексного вирішення на рівні обласного та державного бюджетів. Область готова включитися в його реалізацію. Та на його прикладі — піднімати питання фінансування туристичної дорожньої інфраструктури на рівні держави.
У фокусі наших пріоритетів і сприяння вирішенню нагальних екологічних питань — наповнення водою озера Саф’яни, запобігання забрудненню повітря в результаті діяльності свинокомплексу в Болградському район, вирішення питання поводження з ТБО в Приморському та Вілкове. Все це потребує контролю з боку адміністрації та об’єднання зусиль місцевих громад.
Також, велику увагу приділятимемо промоції Дороги як туристичного магніту, розвитку фестивалів, мобільних ж додатків, тощо.
А ще — саме зараз, на основі таких пропозицій, відбувається формування стратегії туристичного розвитку Одещини, яка включатиме розвиток Дороги вина та смаку Української Бессарабії. А ця стратегія стане основною з питань реалізації промоції та розвитку туризму від ОДА, міста Одеси та Державної агенції з розвитку туризму за підтримки міністерств культури та інформаційної політики.
Тож, дякуємо проекту ЄС за експертне супроводження, а учасниками Дороги за активність та конструктив, — йдеться у повідомленні.

Новости по теме

| |