Аграрії Миколаївщини отримали 65,5 млн гривень держпідтримки

6 октября, 2020

Суб’єкти господарювання АПК Миколаївської області отримали 65,5 млн гривень державної фінансової підтримки. Про це йдеться у повідомленні Департаменті АПР.

Так, 1 жовтня Мінекономіки затверджено розподіл коштів у розмірі 181,3 млн гривень суб’єктам господарювання АПК для часткової компенсації відсотків за користування кредитами. Як повідомляє Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України кошти отримають близько 3 тис. позичальників, які подали заявки до уповноважених банків. На сьогодні загальна сума виплат складає 502,6 млн гривень. До цієї програми долучилися 147 підприємств Миколаївської області та отримали 16,1 млн гривень державної підтримки.

Також 1 жовтня Мінекономіки затвердило черговий розподіл коштів у розмірі 77,5 млн гривень сільгосптоваровиробникам, які придбали техніку та обладнання вітчизняного виробництва. Загальна сума компенсаційних виплат на сьогодні складає 863,5 млн гривень. Зокрема, кошти отримали 2497 агропідприємств, які придбали 5036 одиниць сільгосптехніки та обладнання. Даним напрямком державної підтримки скористалися 466 підприємств області, які оновили свій парк сільськогосподарської техніки на 838 одиниць, здешевивши її вартість на загальну суму 49,5 млн. гривень.

Ці урядові програми є найпопулярнішими серед аграріїв нашої області, які сприяють залученню фінансових ресурсів, в першу чергу, малим та середнім виробникам, та сприяють розвитку бізнесу на селі. А це нові робочі місця, збільшення виробництва та експорту сільськогосподарської продукції та додаткові надходження до місцевих бюджетів.

Активно реалізуються на Миколаївщині й інші напрями державної підтримки.

Так, господарствами області до Мінекономіки направлено документи на отримання спеціальної бюджетної дотації за утримання корів молочного напряму продуктивності та відшкодування вартості закуплених племінних ресурсів.

Значну зацікавленість до програми підтримки бджільництва виявили власники пасік. З метою отримання бюджетної дотації за наявні бджолосім’ї до органів місцевого самоврядування звернулося понад 600 фізичних та юридичних осіб.

Також деякі аграрії Миколаївської області долучилися до урядової програми «Доступні кредити 5-7-9».

Новости по теме

| | | |