«Укрспирт» продає вже п’ятий спиртзавод — Бершадський МПД

1 октября, 2020

Фонд державного майна оголосив про проведення п’ятого аукціону об’єктів спиртової галузі – Бершадського МПД (об’єкт ДП «Укрспирт»), який відбудеться 29 жовтня 2020 року. Про це повідомляє пресслужба «Укрспирту».

Бершадське МПД знаходиться у Вінницькій області і виставлено на приватизаційний аукціон п’ятим з переліку об’єктів ДП «Укрспирт».

Повідомляється також, що розпочато масштабну програму з приватизації підприємств спиртової галузі, метою якої є виконання розробленого та ухваленого за ініціативи Президента України Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального», що демонополізує галузь виробництва спирту та створює новий ринок з рівними правилами для всіх учасників.

Варто зазначити, що відповідно до чинного законодавства, єдиною можливістю стати учасником ринку виробництва спирту в Україні до 1 липня 2021 року – є придбання об’єкту спиртової галузі.

Нагадаємо, що в  електронну торгову систему 15 вересня виставлено перший лот в рамках масштабної програми з приватизації підприємств спиртової галузі — Немирівський спиртзавод. 

23 вересня з молотка пішов Овечацький МПД.

Варто нагадати, що з 1 січня 2020 року набув чинності закон щодо роздержавлення спиртової галузі згідно з яким з 1 липня 2020 року скасовується державна монополія на виробництво спирту, зокрема, як лікарського засобу, а також для медичних і ветеринарних цілей. Документ дозволяє компаніям будь-якої форми власності виробляти спирт за умови отримання ліцензії, а також проводити повну лібералізацію експорту спирту з України.

З інформацією про приватизацію об’єктів спиртової галузі можна ознайомитися на спеціальній сторінці сайту privatization.gov.ua за посиланням.

Довідково:

З 78 державних спиртових заводів ДП Укрспирт та Концерну Укрспирт: 22 знаходяться в незадовільному стані і не відповідають технічним вимогам, 43 – взагалі стоять без роботи вже тривалий час. На утримання всього цього господарства держава витрачає близько 100 млн грн щорічно.

Новости по теме

| | | |