В Україні за час незалежності з 2,1 млн га зрошувальних земель залишилось менше 500 тисяч га – Соколов

1 октября, 2020

Близько 30% зрошувальних мереж нижнього рівня в Україні не мають власника. Через це за роки незалежності країни їх чимало розікрали. Про це розповів заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради (ВАР) Михайло Соколов, передає пресслужба ради.

«Труби просто викопували і продавали на металобрухт. Відбувалось це тому, що вони фактично «підвішені» у повітрі і нікому не належать. Вони не перебувають ні у державній власності, ні в комунальній, ні у приватній.  І, не дивлячись на те, що для аграріїв зрошення має величезне значення, ми, як і раніше, стикаємось з випадками, коли люди, яких я вважаю бандитами, викопують труби, знищуючи зрошення», – зауважив Соколов.

Наразі в Україні із близько 2,1 млн га зрошувальних земель, які держава мала на початок незалежності, поливається менше 500 тис. га. Аби виправити ситуацію та створити умови для розвитку меліоративних систем, було запропоновано законопроєкт про Об’єднання водокористувачів (ОВК), у розробці якого ВАР бере активну участь.

«Законопроєкт про ОВК – це з однієї сторони можливість об’єднати землекористувачів, які використовують зрошення. А з іншої – можливість для  держави передати таким організаціям на баланс мережі та насосні станції, скоротити державні видатки, і створити умови для розвитку меліорацій. Аграрії готові вкладатись у зрошувальні системи. Більше того, там, де аграріям вдалось маим зробити зрошувальні системи, що затрати на полив одного гектару виявились на 30% меншими. Друга частина цього законопроекту стосується оформлення майнових прав на зрошувальну систему. Адже зараз труби, які лежать у землі, неможливо зареєструвати як об’єкт нерухомості: система Держгеокадастру не передбачає такої можливості. Цим законопроектом вона передбачається і вже просто так вкрасти і не відповідати за це, буде неможливо. Плюс це дасть можливість для створення приватних зрошувальних мереж», – зазначив заступник голови ВАР.

Заступник голови ВАР наголосив, що відновлення зрошення суттєво збільшить ВВП України, адже це дасть можливість збільшити урожайність у два, а то й три рази. Разом з тим, це потребує великих зусиль і доволі тривалої реформи.

Новости по теме

| | |