На Херсонщині місцеві фермери вже третій рік розводять і випускають в дику природу фазанів

30 сентября, 2020

Вже третій рік поспіль в мисливських угіддях Нижньосірогозького району місцеві фермери випускають в дику природу фазанів. “Царську птицю” розводять задля відновлення і збагачення видової фауни та розвинення мисливського господарства. Днями 130 пернатих поселилося в лісополосах на території Нижньосірогозької селищної ради та Вербівської ОТГ, — інформує інтернет-видання Нижні Сірогози.

Усе почалося три роки тому. Група мисливців, з-поміж яких найстарший і найдосвідченіший Микола Дудка, який очолює бригаду вербівських мисливців, вирішили розвести на Сірогозщині незвичних птахів — мисливських фазанів.

Микола Дудка поспішав у відрядження, тож заїхав на кілька хвилин, аби дати коментар для Нижні Сірогози.City і подивитися як випускають фазанів у дику природу

— Фазани — птахи витривалі та невибагливі, легко переносять морози, але за глибокого снігу страждають від відсутності кормів, — розповідає Микола Васильович. — Тож наша місцевість для їх розведення в дикій природі підходить ідеально: снігу в нас практично немає, проте є гарна кормова база для цих птахів. В природних умовах фазани живляться переважно рослинними кормами (насінням злакових, ягодами, кореневищами і зеленими частинами рослин), а також комахами, личинками, павуками, черв’яками, інколи поїдають мишей. В їх раціоні, на відміну від інших птахів, — є навіть личинки та дорослі колорадські жуки.

Всього за 3 роки вербівська бригада мисливців переселила в дику природу близько 400 “царських птахів”Всього за 3 роки вербівська бригада мисливців переселила в дику природу близько 400 “царських птахів”

За словами очільника фермерського господарства “Козаче” і ТОВ “Хлібодар” Василя Дудки, частину фазанів вивели у фазанарії на базі товариства з обмеженою відповідальністю “Хлібодар”, а частину придбали у спеціалізованому господарстві Корсунської первинної організації Новокаховської міської організації Українського товариства мисливців і рибалок.

Василь Шитець, Валерій Тимошенко, Василь Дудка: можемо ділитися досвідом вирощування фазанів

— Три роки тому ми закупили інкубаційні яйця, з яких в інкубаторі “Хлібодару” й вылупились фазанята, — продовжує розповідати Василь Дудка. — Виростили їх, а потім частину молодняка випустили на волю, а іншу — залишили на маточне поголів’я. Всього за три роки в дику природу ми переселили близько 400 “царських птахів”. У 2018 році — більше 150 штук, у 2019 — 100, в нинішньому — 130. З цих ста тридцяти 80 — купили у спеціалізованому господарстві, 50 — з власного фазанарію.

До розмови долучається Валерій Тимошенко, заступник директора ТОВ “Таврійський аграрний союз”, який вже не перший рік допомагає вирощувати і випускати в дику природу фазанів.

— Поки полювати на фазанів заборонено. І відстріл цих птахів буде заборонено ще років зо три, — додає Валерій. — Адже, насамперед, потрібно збільшити популяцію фазанів, аби на одному квадратному кілометрів було до сотні особин. Жителі місцевих сіл уже можуть побачити “царську птицю”, яка забрела на поля та околиці населених пунктів. Тепер найголовніше не зашкодити фазанам і всіляко підтримувати нових мешканців дикої природи.

Валерій Тимошенко: поки полювання на фазанів забороненоВалерій Тимошенко: поки полювання на фазанів заборонено

Голова фермерського господарства “Діана” Василь Шитець, який від самого початку підтримує еко-акцію своїх колег зауважує, що вже чимало осередків Українського товариства мисливців та рибалок випускають з вольєрів у вільне проживання в природних умовах фазанів. Адже фазан належить до цінних мисливсько-промислових птахів. І відтворення птахів цього виду є однією з найважливіших складових ведення мисливського господарства.

Новости по теме

| | |