Майже 80% скарг антирейдерської комісії Мін’юсту стосуються земельних питань

13 октября, 2017

Найбільше скарг до Комісії з розгляду скарг у сфері державної реєстрації прав при Мін’юсті стосуються землі. Про це розповіла заступник міністра юстиції з питань державної реєстрації Олена Сукманова виданных AgroPolit.com.

За словами Сукманової, найбільша частка всіх звернень до Комісії — справи по земельних відносинах.

«Майже 80% скарг Комісії стосуються подвійної реєстрації договорів оренди. З одного боку, зараз пора врожаю і є бажаючі його незаконно зібрати. З іншого — відсутність нотаріального посвідчення реєстрації договорів оренди. В чому суть: минулого року прийнято антирейдерський закон, який звузив коло можливостей рейдерських захоплень корпоративних прав. Ми повернулися до нотаріального посвідчення протоколу загальних зборів, запровадили кримінальну відповідальність реєстраторів тощо. У випадку з договорами оренди цього немає, тому є багато випадків підроблених підписів, реєстрації договорів за неіснуючим рішенням суду, коли реєстратори не зверталися до Держгеокадастру для перевірки факту чи проводилася реєстрація договору на землю до 2013 року. Звідси й з’являються ситуації, коли два підприємства виходять на поле і намагаються зібрати врожай», — пояснила вона.

За її словами, Мін’юст не веде точної статистики щодо кількості скарг про подвійну реєстрацію договорів оренди.

«Їх приблизно 80% у сезон. Можу сказати, що тільки в цьому році Комісія задовольнила загалом біля 200 скарг щодо земельних ділянок. Як результат — власникам було повернуто понад 5200 земельних ділянок загальною площею майже 7 тис. га», — розповіла заступник міністра юстиції Україні.

Новости по теме

| |